info@clinicprestige.com

پوستتان ازشما تشکرخواهدکرد

کرایولیپولیز|کرایو لیپولیز|کرایو لیپو لیز


کرایولیپولیز|کرایو لیپولیز|کرایو لیپو لیز

کرایولیپولیز روشی آسان؛ غیر تهاجمی و سرپایی برای کاهش سایز موضعی،از طریق حذف دایمی و غیر قابل برگشت سلولهای چربی ؛ درنواحی شکم ؛پهلو ؛ران و باسن؛ می باشد. مرکزجوانسازی پرستیژ؛ مجهز به دستگاه کرایولیپولیز از نوع وکیوم دار ،مجهز به فتوتراپی با نور سبز /قرمز و جداره سیلیکون شفاف میباشد. در ادامه توضیحات مریوط به کرایولیپولیز متوجه خواهید شد که ، این ویژگی ها در اثربخشی کرایولیپولیز اهمیت بسیار مهمی دارند .

 یک امتیاژویژه برای کرایولیپولیز:  حین کار با دستگاه کرایولیپولیز برای فرد متقاضی هیچ محدودیت خاصی به وجود نمی آید.و در زمان انجام کرایولیپولیز , شخص متقاضی میتواند به کارهای معمول خود بپردازد.کرایولیپولیز جایگزین مناسبی، برای روش های تهاجمی  حذف چربی، مثل لیزرلیپولیز ,اولتراسوندلیپولیز و لیپوساکشن است در شکل روبرو میتوانید ؛تصویر انجام کرایولیپولیز را بر روی چاقی موضعی پهلوها، مشاهده نمایید.

کرایولیپولیز

 

گردآوری و تالیف: دکتر سید محسن معرفت خو 

مکانیسم اثر کرایولیپولیز، درفرایند حذف چربی های موضعی چگونه است؟ در ابتدا بهتر است معنی ،کلمه مرکب ،کرایولیپولیز را عرض کنم  : کرایو=سرما؛ لیپو=چربی ؛لیز=مرگ >>کرایولیپولیز= مرگ چربی با سرمایش ؛ به بیان ساده با ایجاد سرمای موضعی،سلولهای بافت چربی دچار مرگ سلولی میشوند . اثبات شده در صورتیکه دمای سلول های چربی به  10+درجه سانتیگراد افت کند چربی  داخل سلولی شروع به  لخته شدن (solidified ) می نمایند و در صورت افت دما به کمتر از 10+ درجه سانتیگراد  تری گلیسیرید ها هم به صورت  منتشر منجمد ( کریستالیزه )می شوند. حساس بودن بافت چربی به افت دما ، نطقه ضعف، فوق العاده جالبی است که امکان اقدام فرصت طلبانه (کرایولیپولیز) ,را برای حذف دایمی سلولهای چربی در اختیار ما میگذارد . این دست یافته علمی مبنای  ,عملکرد  تمامی دستگاه های  کرایولیپولیز است. بر اساس تجارب مستقل انجام کرایولیپولیز ،در نقاط مختلف دنیا و بر روی افرادی از نژادهای مختلف، اثبات شده که، پس از گذشت دوماه از انجام یک مرحله از کرایولپولیز دست کم  20 ٪ از سلولهای چربی  نابود خواهند شد.         

آیا واقعا" دمای پوست حین کرایولیپولیز به 11- سانتیگراد میرسد:بله ما از این روند فیلم ویدئویی تهیه کرده ایم که اسکرین شات اون را در زیر میتوانید ملاحظه کنید همانطوریکه در دو تصویر زیر مشاهده می کنید دماها ی 10.3-و 10.2- که با ترمومتر لیزری سنجش شده اند قابل رویت هستند  دلیل 11- نبودن این دو  مقدار به فاصله زمانی،پس از جدا کردن هندپیس دستگاه کرایولیپولیز تا برداشتن دوربین و آغاز فبلمبرداری میباشد

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

مزایا و معایب  کرایولیپولیز را به صورت خلاصه بیان کنید:    از مزایای کرایو لیپو لیز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:۱:کوتاه مدت بودن زمان انجام کرایولیپولیز( برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازی به مراجعات مکرر ندارد)۲:غیر قابل برگشت بودن  انهدام سلولهای انبار کننده چربی(آدیپوسیت ها)۳:نداشتن عارضه مخاطره آمیز برای حیات(خونریزی - شوک- آمبولی- مرگ)۴:عدم ایجاد محدودیت برای بازگشت فرد به زندگی عادی پس از کرایولیپولیز ۵: کرایولیپولیز : روشی سرپایی و بی نیاز از بیهوشی تزریق مواد بیحسی و یا برش و بخیه - جراحی۶:عدم نیاز به پوشیدن ساپورت شکم بند و مانند آن، پس از کرایولیپولیز ۷:فرد متقاضی  در زمان انجام کرایولیپولیز میتواند به کارهای شخصی خود بپردازد ۸ :کرایولیپولیز ،بسیار ارزانتر از سایر روشهای غیر قابل برگشت است                    البته کرایولیپولیز موارد هشدار برانگیز هم  دارد۱: مرگ غیر  قابل برگشت سلولهای چربی۲:عدم نیاز به  مشارکت متقاضی در سیر پاسخ دهی کرایولیپولیز،فراهم شدن زمینه تنبل پروری( همه کارها را به درمانگر محول کردن)۳:لزوم اصلاح جدی آداب و سبک زندگی و لزوم انجام ورزش روزانه در آینده 

موارد بالا شما مرگ غیر قابل برگشت سلول های چربی را هم مثبت و هم منفی ارزیابی کرده اید، ,آیا وجود این تناقض ،منطقیه؟   پاسخ : بابت این دقت به شما آفرین میگم،بارک الله؛کرایولیپولیز تناسب اندام ببینید،در اینکه اگر از شر چربی های انباشته شده راحت بشین امر مطلوبی هستش، شکی نیست، اما همانطور که عرض شد، لازمه پس از انجام کرایولیپولیز فرد تحت درمان ،سبک زندگیش را متحول بکنه،  حالا چرا؟!!!    جواب: اگه همچنان دریافتی انرژی بیشتر از مصرف انرژی باشه ،تکلیف چربی هایی که جدیدا" تولید میشوند(مطابق کارکرد نرمال کبد) چه خواهد بود؟ اگه ما با کرایولیپولیز همه سلولهای انبارهای چربی را، که زیر پوست قرار داشته اند را درب و داغون کرده باشیم ، حالا چربی ها کجا رو دارن که برن؟ حالا مابا  یکسری چربی آواره روبرو هستیم که ،چاره ای ندارن جز اینکه در جاهای غیر طبیعی ساکن بشوند!!! مثلا" داخل حفره شکمی:(حوزه صفاق)یا برن داخل قفسه سینه: (حوزه پریکارد)و حوزه (پلور) اینجاست که اگه اون فرد سبک زندگیش رو اصلاح نکرده باشه، دستی دستی ، خودش رو تو باتلاقی انداخته که ....منجر به بروز، مرگ غیر قابل انتظار خواهد شد.      پس بنابر آنچه گفته شد:  بحث کرایولیپولیز هم میره زیر قید وبند یکی از اصول  مهم فلسفه  که:  هیچ چیزی،مطلقا" خوب یا مطلقا" بد نیست. به همین دلیل داشتن دانش ،سواد ،معلومات کافی و.. نیز  تعهد شغلی ،برای کسانی که به مراجعین، انجام کرایولیپولیز را توصیه میکنند ،از جمله ضروریات است.  

آیا  آزاد شدن چربی پس از انجام کرایولیپولیز،هیچ خطری برای افراد متقاضی به وجود نمی آورد؟ خوشبختانه خیر، مطابق بررسی های علمی ،انجام شده، آزاد شدن چربی به داخل گردش خون پس از کرایولیپولیز , آنچنان آرام و کند است که هیچگونه عوارضی (حتی برای افراد مبتلا به افزایش چربی خون و یا  بالا بودن آنزیم های کبدی ) ندارد. پس از هرجلسه کرایولیپولیز فرد تحت درمان بلافاصله ، به زندگی عادی خود بازمی گردد.  از سوی دیگر ، پس ازانجام  کرایولیپولیز , به مراقبت خاصی هم نیاز نیست، صد البته ،برای کسب نتایج بهتر؛ داشتن رژیم صحیح , انجام ورزش های هوازی و نیز حفظ  تعادل بین ورود انرژی  و مصرف کالری؛ بسیار موثرند.تخفیف ویزه با فرمول 3+1

 آیا همه افرادی را که متقاضی کرایولیپولیز هستند را میتوان؛بلافاصله تحت کرایوتراپی قرار داد؟ نه خیر؛  نمی شود هر کسی را که طالب کرایولیپولیز باشد را بلافاصله کرایولیپولیز کرد، موفقیت در کرایولیپولیز مشروط به رعایت یک سری استاندارد ها می باشد ،و کاملا" بدیهی است که نداشتن دانش کافی و  نیز عدم احساس مسولیت حرفه ای و شغلی ،و نیز فایق نشدن بر وسوسه کسب درآمد آنی،(به من چه خودش میخواد کرایولیپولیز بشه)موجب آبروریزی و نیز تخته شدن در مغازه این گونه افراد فاقد ؛دانش کافی ویا تعهد شغلی و اخلاقی خواهد شد

 آیا نتیجه کاهش سایز با روش کرایولیپولیز برگشت پذیر است؟ خیر، به این دلیل : بروز مرگ سلولی(آپوپتوزیس-apoptosis )  که با سرمایش بروز کرده پدیده ای غیر قابل برگشت است

اگر کرایولیپولیز، غیر قابل برگشت است پس آن  مشکل آن افرادی  از افزایش سایز آنهم بعد از انجام کرایولیپولیز ،شاکی هستند، را چگونه توجیه می کنید؟  توجه داشته باشید که گفتیم  نتیجه یک کرایولیپولیز موفق حدود 26 درصد است ،یعنی  بقیه سلول های چربی باقی مانده،همچنان قادرند مازاد انرژی را به صورت چربی وذخیره و انبار نمایند، از طرفی اشاره کردیم که بعد از کرایولیپولیز؛ تغییر سبک زندگی الزامی است ،بدون هیچ تردیدی لازم است پس از انجام کرایولیپولیز  نتایج حاصل شده را با رژیم ، ورزش و... حمایت نمود. به همین دلیل اگر ؛موضع فکری شخص تحت درمان با کرایولیپولیز ،این باشد که چون برای  کرایولیپولیز (پول دادم) هزینه کردم پس حالا حق دارم پرخوری کنم ،مطمئن باشیدگزارش افزایش حجم چربی هم بعید نخواهد بود.

پرسش :  در مورد جوابدهی و نتایج کرایولیپولیز و رضایتمندی کسانی که کرایولیپولیز انجام داده اند چیزهای متناقضی شنیده ام ؛ شما چقدر به کارایی و تاثیر کرایولیپولیز اطمینان دارید؟ پاسخ:کارما آبرو و حیثیت ماست بنابراین اگرکرایولیپولیز کوچکترین شکی به جوابدهی کرایولیپولیزهایی داشتیم هرگز این کار را ادامه نمیدادیم . حتی یک عدد دستگاه کرایولیپولیز هم خریداری نمی کردیم . یقین ما به اثربخشی کرایولیپولیز، برمیگردد به تجارب قبلی بسیار موفق ما ، دال بر جوابدهی و کارایی بسیار عالی این روش در خصوص کاهش سایز موضعی  .   والا نه پولمان را از سر راه آورده ایم نه آبروی مان؛ بدون شک ؛ تهیه دستگاه مرغوب  و رعایت اصول و به کارگیری صحیح آنها ؛مهمترین فاکتورهای موفقیت ما در زمینه کرایولیپولیز می باشند. جالب اینکه در طی بیش از 4 سالی که از فعالیت ما در زمینه کرایولیپولیز میگذرد فقط یک نفر از نتیجه کار اظهار عدم رضایت(شفاهی) کرد. اما وقتی که عکس قبل و بعد ایشان که فاصله حدودا یک ماه و نیم با هم داشت ( 2014/12/04  - 2015/01/19 ) را مقایسه کرد، با کمال رضایت به موفق بودن نتیجه کار اذعان نمودند. شما نیز میتوانید عکسهای قبل و بعد تهیه شده از ناحیه شکم و مقابل معده ایشان را  مشاهده و مقایسه  فرمایید ؛ بد نیست اشاره شود :ایشان علیرغم تلفن های بسیار زیادی که در طی مدت 45 روزه پس از کرایو ؛دال ابراز نارضایتی داشتند پس از کنار هم قرار گرفتن عکس های قبل و بعد و مشاهده آنها دچار انچنان سکوتی شد که ، تو گویی ،ایشان را به اعدام  ؛محکوم کرده اند . نکته  مهم : این تصاویر مربوط به ناراضی ترین فردی است که در طی  مدت 4 سال گذشته برای کاهش سایز از روش کرایولیپولیز استفاده کردیم، لذا برای بقیه  کسانی که از نتیجه کرایولیپولیز اظهار رضایت  کرده بودند و راضی بوده اند  لزومی نداشت عکس بعد گرفته شود تا عکس ؛  قبل را با بعد مقایسه کنند..

کرایولیپولیز

در تصاویر بالا نسبت عکسهای قبل و بعد  1به1 است به عنوان شاهد میتوانید به نقطه خالکوبی شده  درقسمت پایین عکس ها توجه نمایید.

 23 پرسش ذیل توسط سرکار خانم سحر برزویی پاسخ داده شده اند.

  آیا بعد یا قبل از استفاده از دستگاه کرایولیپولیز می بایستی از برنامه غذایی یا ورزش خاصی پیروی کنیم؟ دستگاه کرایولیپولیز، دستگاه غیرتهاجمی و برگشت ناپذیر است که با سرما سلول های چربی را فریز می کند. انجام ورزش و یا داشتن رژیم غذایی خاص برای کار با دستگاه الزامی نیست اما مسلما اگر قبل و بعد از کار با دستگاه با متخصص تغذیه مشورت و رژیم مربوطه را دریافت کنید در جوابدهی خود نتیجه مطلوب تری را خواهید دید.

      آیا کاهش سایز در کرایولیپولیر برگشت ناپذیر است؟همانطور که گفتم کرایو با دمای 11-  سلول های چربی را فریز می کند، یعنی سلول در دمای 11- نکروز شده و از بین می رود و در فرایند 2تا3 ماه توسط سیستم ایمنی شناخته شده و از بدن دفع می شود. در نتیجه 25 تا 35 درصد حجم چربی که در هر منطقه فریز می شود، کاملا از بین رفته و برگشت ناپذیر است. در مجموع می توانیم بگوییم افزایش وزن 2تا3 کیلو در وزن تاثیری در برگشت پذیری ندارد.اما اگر شما 10 کیلو اضافه کنید چون کلیه سلول های چربی آن منطقه از بین نرفته، سلول های چربی اطراف دوباره حجیم شده و سایز شما تغییر می کند.

      دقیقا چقدر تغییرسایز با کرایولیپولیز امکان پذیر است؟  بطور کلی کار با دستگاه های لاغری با فیزیولوژی بدن سروکار دارد و درباره عکس العمل بدننظر قطعی را نمی توانم بیان  کنم، عکس العمل بدن های مختلف، متفاوت است جوابدهی کاملا به شرایط بدنی وابسته است اما بطور میانگین کاهش سایز بین 4 تا 10سانت از ناحیه شکم گزارش شده است. تاکنون بهترین کاهش سایز در مناطق پهلو و بازو مشاهده شده است.

      آیا بعد از انجام کرایولیپولیز مانند سایر دستگاه های لاغری نیاز به نوشیدن آب زیاد و ورزش است؟ مکانیزم عمل دستگاه کرایو با سایر دستگاه ها متفاوت است، سایر دستگاه های لاغریا ز طریق سیستم لنفاوی چربی را دفع میکند اما عمل دفع چربی از طریق سیستم ایمنی و توسط ماکروفاژها صورت میگیرد، بنابراین الزامی به نوشیدن آب و ورزش سنگین نیست، اما قطعا انجام این دوکار پس از استفاده از کرایولیپولیز ، نتیجه بهتری را رقم خواهد زد.

      آیا کرایولیپولیز مانند  لیزرلیپولیز به  بیهوشی نیاز دارد؟کرایولیپولیز عمل جراحی نیست و کاملا غیرتهاجمی است و بصورت سرپایی، بدون هیچ گونه جراحت و یا بیهوشی است، و  بلافاصله پس از انجام کار می توانید به کارهای روزمره بپردازید.

      در صورت بروز تغییر رنگ و کبودی؛ آیا کبودی کرایولیپولیز ماندگار است؟  پس از چه مدت از بین می رود؟میزان کبودی به جامانده از دستگاه در بعضی افراد بسته به نوع پوست و سفتی و شلی بافت چربی متفاوت است اما معمولا بدترین کبودی ها هم نهایت در طول یک هفته از بین میرود.

      آیا استفاده از پد آنتی فریز مرغوب در ایمنی کرایولیپولیز تاثیرگذار است؟ قطعا نوع آنتی فریزی که استفاده می شود در جلوگیری از ایجاد سوختگی با دستگاه موثر است. متاسفانه برخی از مراکز از یک پد چندبار استفاده می کنند که این کار درست نیست و احتمال سوختگی بالا می رود. پد باید کاملا آغشته به مایع آنتی فریز باشد تا بتواند احتمال سوختگی را کاهش دهد.

      آیا مدت زمان کرایو در نتیجه آن اثرگذار استزمان مناسب برای منطقه با توجه به حجم چربی آن منطقه مشخص می شود اتفاقا" تنظیم زمان مناسب تاثیر بسیار جدی در جوادهی کرایولیپولیز دارد ؛ اما  به دلایل متعدد از لو دادن جزییات  این شگرد عذرخواهی میکنم. 

      مقدار مکش دستگاه باید به چه اندازه باشد، که اثرگذار باشد؟هندپیس دستگاه بصورت مکشی می باشد و دارای دو تیغه است که از طریق آن سرما را منتقل می کند بنابراین بهتر است کل حجم دستگاه پر شود و دوتیغه را پوشش دهد.

  آیا فوتون تراپی در بعضی از کرایولیپولیز ها مفید است؟ دستگاه های کرایولیپولیز مجهز به فوتون تراپی بهتر هستند زیرا فوتون باعث ایجاد کبودی کمتری در ناحیه می شود.

  آیا کرایولیپولیز برای BMI بالای 30 جواب می دهد؟ کرایولیپولیز برای کلیه BMI ها قابل انجام است اما کسانی که حجم چربی زیاد دارند چون در یک جلسه انجام تغییر سایزشان محسوس نیست و می بایستی در فواصل مختلف چندین بار کرایولیپولیز را تکرار کنند  تا به نتیجه دلخواه برسند.چرا که برخی به هیچ وجه حاضر به پذیرفتن ریسک جراحی ، لیپولیزر و  یا          نیستند.

  کرایولیپولیز  بیشتر برای چه مناطقی قابل انجام است؟ کرایو در کلیه قسمت های بدن که چربی انباشته شده و قابل مکش داشته باشد ، قابل استفاده است .

  چند بار میتوان یک منطقه را کرایو لیپولیز کرد؟ وبا چه فاصله زمانی؟ انجام چند بار کرایو باتوجه به حجم چربی شما مشخص میشود.یک نفر بایک بار انجام کافی است اما بعدی نیاز به یک یا دو جلسه بیشتر دارد. از انجام کرایو باید حداقل 45 روز گذشته باشداما بهتر است هر 2 تا 3 ماه بین انجام فاصله داشته باشد.

  بیشترین منطقه تاثیرگذار در کرایولیپولیز  کجاست؟ بیشترین تغیر سایز در ناحیه پهلو وبازو بوده است. اما مناطق شکم، پشت( زیر سوتین)، داخل ران و خارج ران و باسن به ترتیب بیشترین تغییرات سایز گزارش شده است.

  آیا ساق پا جای مناسبی برای  کرایو لیپولیز است؟چون حتی حجیم ترین ساق پا باز در دستگاه مکش ندارد نمی توان برای ساق پا استفاده کرد و بهتر است از سایر دستگاه ها مثل کویتیشن و.... استفاده کنید.

   در یک جلسه  چند منطقه  را میتوان  کرایولیپولیز کرد؟از نظر علمی تایید شده که بهتر است بیشتر از 4 ناحیه در یک جلسه کار نشود اما انجام بیشتر از آن هم مشکل جدی ایجاد نمی کند.

  کرایولیپولیز  تا چه اندازه  سایز دور بازو را کاهش می دهد؟ کرایو می تواند افتادگی زیر بازو را از بین برده و پوست آن را سفت کند. و در تجربه ما ؛با انجام 2بار کرایولیپولیز  تغییر سایز 5 سانت را گزارش داده اند.

  کرایو بهتر است با چه دستگاه دیگر کار شود؟ به نظر من بهتر است ابتدا چند جلسه کویتیشن با آراف کار شه و بعد کرایو را انجام دهید. و انجام این دستگاه ها بعد از انجام کار هم سرعت تغییرات سایز را بیشتر میکند و نقش تسریع کننده دارند.

  آیا سوختگی با کرایو از عارضه حتمی آن است؟  حتمی  که نیست؛  اما حتی در تحقیقات علمی کمپانی مشهور زلتیگ به  بروز این مورد هم اشاره شده است .

.کرایو لیپولیز بر  چه نوع بافت چربی موثر است؟ در جلسه مشاوره رایگان چربی شما را ارزیابی میکنیم  . اگر چربی شما بیشتر چربی احشایی باشد باید ابتدا رژیم گرفته زیرا این چربی بیشتر با رژیم از بین میرود اما اگر چربی زیرجلدی باشد به راحتی با کرایولیپولیز  از بین می رود.

.آیا به هنگام انجام کرایوبیپولیز  باید از داروی خاصی استفاده کنیم؟ به هیچ عنوان هیچ گونه دارو توصیه نمیشود.

. کرایو چه مدت زمان بعد از زایمان  امکان پذیر است؟ ماه بعد از زایمان می توانید از کرایولیپولیز استفاده  کنید و هیچ تاثیری در شیر دادن شما ایجاد ندارد.

. سلول های نکروز شده پس از کرایولیپولیز  چگونه دفع میشود؟ بعد از انجام کرایولیپولیز؛  بدن از طریق سیستم ایمنی شروع به شناسایی سلول های نکروز شده می کند و با تجمع  ماکروفاژها این سلول های نکروز شده ؛ بلعیده و هضم می شوند این پروسه معمولا از هفته 2 یا 3 بعد از انجام کار شروع میشه وتا 3ماه ادامه می یابد. 

آیا شما قصد ایجاد راه فرار از مسولیت ، وعدم پاسخگو بودن؛افراد و مکانهایی که کرایولیپولیز انجام میدهند را دارید ؟ نه ابدا" این طور نیست ؛ قصد این بود که  نقش افراد متقاضی پس از انجام کرایولیپولیز مشخص شود وصد البته مسولیت حرفه ای عرضه کنندگان این خدمات بر جای خود باقی است.

چند درصد ازمسولیت ؛عدم حصول به کسب نتیجه مطلوب، پس از کرایولیپولیز، را متوجه فرد متقاضی را می دانید؟ یک سوم

و مابقی این عدم کسب نتیجه از کرایولیپولیز؛ را متوجه چه کسی میدانید؟ شخصی که کرایولیپولیز را انجام داده؛  چون همانطوریکه عرض شد وظیفه من پزشک است که، ضمن ویزیت و مشاوره راه را از چاه،  برای متقاضی تبیین کنم، به او کمک کنم تا درک صحیح و واقع بینانه از ماهیت و نتیجه کار پیدا کندو و او را اخذ تصمیم مناسب ترغیب نمایم و در حین اجرا به استانداردها توجه و آنها را رعایت نمایم ،اما دیده اید که تعدادی بخت برگشته ، به خود اجازه میدهد در امورات پزشکی  دخالت و  حتی ادعاهای ؛آنچنانی مطرح نماید.

بهترین دستگاه کرایولیپولیز چه نام دارد؟ کدام برند ها معتبر هستند ؟ و به چه دلایلی ؟ در تمام دنیا فقط یک برند معتبر  با پشتوانه کار علمی وجود دارد، ZELTIQزلتیگ آمریکایی  Zeltiq ؛ آنهم به این دلیل که سالها تحقیق در پس ارایه این دستگاه نهفته است

مهمترین فاکتور در کسب موفقیت و نتایج عالی از کرایولیپولیز کدامند؟ بدون شک و کما فی السابق تجربه پزشک از همه فاکتورهای دیگر مهم تر است بقیه موارد در درجات بعدی هستند . مثلا" کرایولیپولیز یکی از دستگاه های موجود در کلینیک پرستیژ، برای نیل به تناسب اندام و رفع چاقی موضعی هست، و چه بسا برا بعضی افراد  صلاح نباشه ؛کرایولیپولیز انجام بشه، بلکه با روش ها و یا دستگاه های دیگه برا متقاضی کار انجام بگیره، ابزار به تنهایی، هیچوقت در مقایسه با تجربه، تبجر و توانایی پزشک جلوه ای ندارند.  ضمن اینکه اگه قرار بود که ؛ فقط 1 دستگاه وجود داشته باشد،و  دیگه هیچ دستگاه دیگری بهتر از اون ، نباشه، وحتی بعدها هم به بازار عرضه نشه و ، هیچ رقیبی هم براش مطرح نباشه و فقط اون دستگاه بتونه ؛ کن فیکون بکنه ، که دنیا به پایان خودش رسیده بود .

در میان دستگاه های  کرایولیپولیز،کدام یک بهترین کارایی را دارند؟ به دلیل اعمال تحریم های اعمال شده در مورد کشور عزیزمان؛ دست ما که به دستگاه های درجه یک و معتبر و مشهور نمیرسه ،بازار هم  که مملو شده از محصول چینی ، پس فعلا" باید با  محصولات  چینی ؛ بسازیم؛  اما تو همین چینی ها، به نظر میاد دستگاه های کرایولیپولیزنسل سوم  که علاوه بر دارا بودن سری با جداره شفاف؛  از سیستم وکیوم و کولینگ، از سامانه گرمایش اولیه نیز برخوردار هستند و مجهز به  فتوتراپی هم شده اند؛ از بقیه مدل ها بهتر باشند .سری این نوع دستگاه ها واجد  جداره کاملا" شفاف می باشد .

برای دیدن فیلم مربوط به جداره شفاف سیلیکونی لینک آپارات و یوتیوب را کلیک کنید 

 شفاف بودن جداره  سری دستگاه  کرایولیپولیز چه ضرورتی دارد؟؟   نظر به گزارش های متعدد یخ زدگی (نکروز جلدی /معادل سوختگی) پوست؛ و آمار نگران کننده، بروز نکروزهایکرایولیپولیز جلدی(سوختگی)، محققین و سازندگان دستگاه های کرایولیپویز، برای کمتر کردن این عارضه؛ تحقیقات بسیار وسیعی را برای کاهش این عارضه شروع کردند. آنان متوجه شدند که ، اگر بنا به هر علتی ؛بافت ناحیه تحت کرایولیپولیز ؛ با سرمایشی؛ بیش از تحمل پوست؛  مواجه شود ؛ سلولهای پوست ناحیه تخت درمان ،دچار یخ زدگی(مرگ سلولی - معادل سوختگی) میشوند ،همچنین  متوجه شدند در مدت بروز نکروز پوست  ،هیچ حس یا علامتی از طرف فردی که تحت کرایولیپولیز می باشد؛ گزارش نمی شود؛ بنابراین به این نتیجه رسیدند  که بایستی تمام  تمرکز خود را بر ، بهینه سازی دستگاه بنا نهند. این تحقیقات ادامه داشت تا اینکه متوجه شدند که، در مسیر سرد شدن تا یخ زدگی ؛ تغییرات ظاهری متعددی در ظاهر و رنگ پوست ناحیه تحت درمان بروز می کند؛ بنابراین به این نتیجه رسیدند که اگر پوست ناحیه تحت درمان،توسط درمانگر، قابل رویت باشد ،به محض مشاهده کوچکترین تغییر رنگ و پیش آگهی بصری، دال بر احتمال بروز نکروز پوست ،می توان با متوقف کردن کرایولیپولیز از بروز یخ زدگی و نکروز(معادل سوختگی) ممانعت کرد . لذا با این شگرد آمار یخ زدگی/سوختگی پوست، افت بسیار جالبی داشت؛ فلذا دستگاه های کرایولیپولیز( با جداره کدر/4 طرفه/4 بعدی/ نسل دوم)  از نظر علمی و کاربردی از رده خارج  اعلام شدند ،و دقیقا" به همین دلیل  بود که اکثریت سازندگان  دستگاه های کرایولیپولیز، جداره شفاف  را برای کمتر شدن احتمال یخ زدگی پوست جایگزین (جداره کدر/4 بعدی/4طرفه/غیر شفاف) کردند. هرچند ممکن است متقاضیان کرایولیپولیز از آمار یخ زدگی و نکروز(سوختگی) پوست (با هندل کدر/ 4 طرفه/4 بعدی/غیر شفاف؛)این مدل دستگاه ها چه در خارج و چه در ایران  خبر نداشته باشند  ،اما آمار و خبر این نوع سوختگیهای متعدد، توسط کاربران خارجی ونیز مستقیما" توسط خود کاربران ایرانی؛مکررا" به ما اطلاع رسانی شده است !!! برای توصیف بهتر منظور ما از سری با جداره شفاف در مقابل تصویر ؛ نمونه سری دستگاه نسل سوم  ؛که امکان دیدن ظاهر پوست ،و احیانا" هر نوع تغییر ،اعم از رنگ پوست و یا ... ممکن می سازد را ،به نمایش گذاشته ایم   پس    به طور خلاصه ؛ سرمایش بدون  مونیتورینگ مستقیم با چشم؛ یعنی افزایش احتمال سوختگی درجه 2 و یا درجه 3. حالا این که بعضی ها بدون ارایه هیچ سند و یا مقاله علمی(حتی یک سطر مطلب مستند یا موجه) با هر ترفندی سعی بر جذب مشتری دارند، بماندددددددد اما بد نیست شمایی که اهل اینترنت هستی یه سری به  سایت ها و منابع انگلیسی زبان بزنید تا متوجه شوید که  ریسندگی و بافندگی  چنین قصه هایی اونجا هم باب هست یا خیر ؟؟؟از من به شما یه سفارش هر کس هر چیزی گفت ازش سند  معتبر علمی بخواهید (مطمئن باشید هر کس مستند بنویسه ، دادن آدرس رفرنس یا لینک  دادن به اون  منبع ؛کار سختی براش نیست ) اون موقع شما به راحتی متوجه راستی یا کژی نیت هر صاحب ادعایی خواهید شد.مثلا" برای بیشتر دانستن در مورد سیر تکاملی کرایولیپولیز شما میتوانید با واژه هایCRYOLIPOLYSIS /DEVELOPED/DEVELOPMENT/HISTORY   و درج  عبارت PDFحقایق پی ببرید .   

در ادامه سعی می کنم؛ مطلب را بیشتر  تشریح کنم: باا توجه به نتایج اولیه  کرایولیپولیز   و نیز بعضی عوارض دستگاه های نسل های قدیمی  کرایولیپولیز(مثل کبودی و یا یخ زدگی پوست افراد) , تکنولوژی دستگاه های کرایولیپولیز دچار تحول اساسی شده است .   نسل اول دستگاه ها فاقد وکیوم بودند . در نتیجه تماس  صفحه های سرمازا با پوست  به گونه ای نبود که در زمان کوتاه، سرما به عمق چربی برسد ,پس از چندی سیستم مکنده(وکیوم) به دستگاه ها اضافه شد تا ضمن فشردگی بافت چربی امکان نفوذ سرما به عمق بافت چربی فراهم شود  اما متاسفانه این کار منجر به افزایش کبودی , خون مردگی و احیانا یخ زدگی پوست(سوختگی پوست) ناحیه هدف  شد .به همین دلیل ،در نسل سوم دستگاه های کرایو لیپولیز ضمن استفاده از جداره شفاف  برای سری دستگاه ها (فراهم کردن امکان رویت مستقیم پوست توسط کاربر) دستگاه ها را ، به سیستم  گرمایش هدفمند ( گرمایش قبل از شروع سرمایش ) مجهز نمودند که با استفاده از فتوتراپی و نیز ایجاد گرمای موضعی در پوست ناحیه تحت کرایولیپولیز , ایرادات ذکر شده , به شکل حساب شده ای کنترل  شدند.   نحوه گرمایش اولیه ، به این صورت است که  در ابتدا با ایجاد گرمایش موضعی توسط پلیت فلزی که تماس مستقیم با پوست آن ناحیه دارد؛   و  نیز فتوتراپی ( تابش نو قرمزر) پوست ناحیه هدف آرام آرام  , گرم میشود , تا  زمانی که دمای آن ناحیه به حدود ۴۱-۴۰ درجه برسد , (بعد از این مرحله است که  فرآیند سرمایش آغاز خواهد شد) , این کار باعث میشود عروق آن ناحیه به صورت واکنشی و برای  کنترل  افزایش دمای پوست,  گشاد  شوند , این افزایش دما باعث  افزایش یافتن سرعت گردش خون میشود ودر نتیجه  خون سیاه رگ های آن ناحیه   سریعا تخلیه می شوند , در واقع با این  شوک حرارتی (جزیی) خونرسانی به آن ناحیه  به گونه ای کنترل میشود که با تخلیه  برنامه ریزی شده سیاهرگ ها ,  کندی  گردش خون به حداقل برسد تا  بتوان از بروز خون مردگی و کبودی ناحیه هدف,ممانعت کرده و احتمال بروز این عوارض را به کمترین میزان ممکن رسانید.     از سویی برای آن  که در طی فرایند کرایولیپولیز هم , روند گردش خون در پوست و بافت چربی مختل نشود,  با  تداوم فتوتراپی ( تابش نور سبز)  آن ناحیه , گردش خون  عروقی  کنترل و  تسهیل می گردد تا  از  ایجاد لخته و یا کلابه شدن عروق  (حین فرآیند سرمایش) پیشگیری شود و عوارض احتمالی به کمترین حد ممکن کاهش داده شوند. با توجه به تصاویر زیر میتوانید به تفاوت دستگاه های نسل دوم و سوم (کرایولیپولیز)  بهتر پی ببرید. تصاویر سمت راست متعلق به نسل سوم هستند که با نسل قبلی مقایسه شده اند.بهترین دستگاه کرایولیپولیز 

کرایولیپولیز 

دستگاه های کرایولیپولیز نسل قدیم فقط سیستم کولینگ دارند اما در کرایولیپولیزرهای نسل جدید ابتدا سیستم گرمایشی و سپس سیستم سرد کننده فعال میشود

کرایولیپولیز

در کرایولیپولیزر های نسل جدید با بهره گیری از فتوتراپی(با نور سبز)خون داخل عروقی به دیواره عروق نمی چسبد این کار دو خاصیت دارد1: از کبودی و تیرگی ناشی از مکش قوی پوست توسط دستگاه پیشگیری میشود 

کرایو لیپولیز

  2:از بروز لخته پیشگیری میکند و در پایان هر جلسه, گردش خون در داخل عروق به صورت عادی ادامه می یابد کرایو لیپو لیز

 

کرایولیپولیزچربی موضعی کرایوچاقی موضعی / کرایولیپولیزچربی موضعی / کرایو لیپو لیز

 

 

” مرکز جوانسازی پرستیژ:خدمات سرپایی پوست و مو “