info@clinicprestige.com

پوستتان ازشما تشکرخواهدکرد

هایفو|لیفتینگ پوست صورت


هایفو|لیفتینگ پوست صورت

جوانسازی وکشیدن پوست صورت؛با نتایج عالی و ماندگار، بدون جراحی (و بیهوشی)؛ دیگر یک آرزو نیست. هایفو تراپی پوست صورت و گردن ؛ جدیدترین رویکرد غیر جراحی برای جوانسازی و کشیدن پوست صورت ،بی نیاز از هر گونه مراقبت؛ بدون بخیه/بدون برش/بدون سوراخ کردن پوست.

لیفت پوست 

جوانسازی و کشیدن پوست(بدون جراحی و بیهوشی، کاملا"سرپایی)

 گردآوری و تالیف: دکترسید محسن معرفت خو

پرسش: برای جوانسازی و لیفتینگ پوست؛ چه روش یا روش هایی غیر جراحی وجود دارد که  تاثیر کاملا" موفق و ماندگار داشته باشند ؟  پاسخ: سالیان سال بود که؛درخواست مراجعین از پزشکان پوست ، برای کشیدن پوست صورت و گردن (با روشی غیر از جراحی که ماندگاری و نتیجه آن بلند مدت باشد)؛ بدون پاسخ بود. در واقع تقاضا بود اما امکانات تکنولوژی فراهم نبود.  اما،خوشبختانه ، هایفو تراپی و ترماژCPT = نسل جدید ترماژ/برای مطالعه بیشتر در مورد ترماژ CPT کلیک کنید)توانسته اند با نتایج چشمگیر  ،این بن بست را از بین بردند  ،تا جوانسازی و لیفت پوست صورت و گردن ،با روش غیر جراحی را ممکن شود.کسب نتایج محسوس از یک سو ؛ و نیز سرپایی بودن هایفوتراپی و ترماژ CPT؛ موجبات رضایتمندی اکثریت قریب به اتفاق متقاضیان کشیدن پوست صورت و گردن(بدون جراحی) را فراهم نموده است؛ چرا که نه تنها از خطرات جراحی و بیهوشی خبری نیست ؛ بلکه، بلافاصله پس از لیفتینگ پوست متقاضیان ؛ ایشان میتوانند به زندگی کار و کسب عادی خود، بازگردند.

امتیاز ویژه هایفوتراپی : پس ازهایفوتراپی؛اثری از جای بخیه و برش،بر روی  پوست دیده نمی شود یعنی روشی کاملا"سرپایی وغیر جراحی (نه برش،نه بخیه  ،نه سوراخ کردن). لازم به ذکر است چون این روش غیر جراحی است،به همین دلیل اثر هایفوتراپی هم آرام آرام ظرف 6-9 ماه تکمیل خواهد شد.

هایفوتراپی بر مبنای تکنولوژی هایفو   High Intencity Focused Ultrasound = HIFU استوار است.

خوشبختانه هایفوتراپی یکی از موفق ترین روشها برای کشیدن پوست صورت  است.

 نکته بالینی: در سنین بالای 55 سال ؛  روش لیفتینگ جراحی بر ؛ هایفوتراپی؛ ارجح است.(هایفوتراپی برای سنین قبل از یائسگی موثر تر است)

پرسش: هایفو تراپی برای رفع  چه مشکلاتی انجام میگیرد؟  پاسخ: در ناحیه صورت:(برای بهبود و اصلاح ؛ خط خنده ، افتادگی نسبی ابرو و پلک ،چروک کنار چشم، شل شدگی پوست صورت) ؛   در ناحیه گردن  :(شل شدگی پوست، غب غب)   

پرسش:نتایج و کارایی هایفوتراپی بر روی پوست ما چیست؟ پاسخ *جوانسازی و کشیدن پوست *ترمیم چروک  کنار چشم *رفع غبغب* ترمیم خط خنده  * برجسته کردن گونه ها* بالا کشیدن کنار ابروها  *       

 

هایفوتراپی                     

 پرسش: لطفا" نحوه کار دستگاه هایفو تراپی (مثلا" آلترا یا دابلو) و چگونگی تاثیر آن را به سادگی بیان کنیید .  پاسخ:اجازه بدهید با یک مثال شروع کنیم، اگر شما ساعت ها کاغذی را  جلوی نور خورشید بگیرید ،آیا نور آفتاب میتواند کاغذ را بسوزاند ؟ مسلما" خیر ؛ اما اگر از یک ذره بین استفاده کنید میتوانید با کانونی کردن انرژی امواج نور در یک نطقه بسیار کوچک ؛ نور را متمرکز کنید،کم کم ، آن نقطه داغ و داغ تر میشود،و در ادامه ، انرژی کانونی شده امواج نور خورشید ،میتواند کاغذ را بسوزاند ؛ تکنولوژی هایفوتراپی برای زیبایی و جوانسازی پوست نیز دقیقا" با همین  روش؛ امواج اولتراسوند را در لایه های زیرین پوست شما ؛ کانونی می کند. پس از تخریب سلولهای عمق پوست؛ بدن خود شما فرآیند جوانسازی و سفت کردن پوست ،را آغاز می کند . به این دلیل که پوست شما به عنوان بافت زنده خود، از قدرت "خود-ترمیمی "برخوردار است.

پرسش: کاش ؛ برای درک بهتر توضیحات بالا در مورد هایفوتراپی ؛ از فیلم هم استفاده می کردید؟ پاسخ : خوشبختانه فیلم هایی در مورد هایفوتراپی  قبلا" انجام شده و شما میتوانید  با کلیک کردن بر روی این لینکها:  هایفوتراپی/ یوتیوب +  هایفوتراپی/ آپارات  می توانید ویدئوی نحوه انجام هایفوتراپی را  (بر روی ژل شفاف) مشاهده فرمایید.  

هایفوتراپی  دابلو

پرسش: چگونه ممکن است ؛هایفو تراپی موجب جوانسازی پوست شود اما در ظاهر پوست سالم و دست نخورده بماند و به برش و بخیه و سوراخ کردن هم ،نیازی نباشد؟       پاسخ: اتفاقا تمام هنر و ارزش هایفو تراپی همین ویژگی منحصر بفرد آن است  که ظاهر پوست،از سوراخ کردن و برش وبخیه ؛در امان می ماند.دلیل این امر ،هم به چند نکته باز میگردد: اول، منبع تولید امواج اولتراسوند(ترانسدیوسر) در هایفوتراپی ؛ خاصیتی مثل ذره بین،دارد که میتواند امواج اولتراسوند را کانونی نماید. دوم اینکه: در زمان برخورد  امواج اولتراسوند با لایه خارجی پوست، انرژی  امواج ؛ضعیف است .امواج در سطح خارجی پوست چون کانونی نشده اند قدرت تخریبی ندارندکه،بتوانند در نطقه برخورد با پوست ؛ باعث آسیب یا زخم شوند، اما ، وقتی این امواج در عمق پوست به یکدیگر ملحق و کانونی شوند؛ می توانند اثر یکدیگر را تشدید و تقویت  نمایند( بروز پدیده رزونانس). کانونی شدن امواج اولتراسوند و ایجاد رزونانس؛  در عمق (1.5 ،3، 4.5)میلیمتری زیر پوست باعث ایجاد حرارت (کنترل شده) 65 تا 70 درجه سانتیگراد؛می گردد، و این حرارت  باعث تخریب (منعقد-کوآگوله)شدن سلول های موجود در آن نقطه میشود.لطفا" با دقت به تصویر بالا و نیز تصویر زیر توجه کنید

                                       کشیدن و لیفت پوست       

    پرسش: آیا ممکن است با مثال از وسایل و اشیایی که برای ما آشنا هستند این مکانیسم را بهتر شرح دهید؟ پاسخ : برای نزدیک شدن ذهن شما با مکانیسم  هایفوتراپی، بهتر است به دستگاه مایکروفر موجود در آشپزخانه، اشاره کنم. همانطور که امواج ماکرو ویو، در مایکروفر  ، می تواند موجب پخته شدن مواد غذایی شود. هایفوتراپی هم میتواند زیر پوست شما را تخریب (کوآگوله-منعقد) کند. منتها در مایکروفر انرژی دستگاه به صورت طولانی تر (چندین و چند دقیقه)؛‌  ماده غذایی را هدف قرار میدهد  اما در هایفوتراپی مدت زمان شلیک امواج اولتراسوند به هر یک از نقاط هدف (در زیر پوست) فقط؛ کسری از ثانیه است. و نقاط مجاور بعدی؛ بلافاصله یکی پس از دیگری توسط دستگاه هایفو تراپی رگبار وار تخریب می شوند،به همین دلیل سطح بیرونی پوست کاملا" سالم و بدون عارضه باقی می ماند .چرا که تمام اتفاقات ؛زیرپوست رخ میدهند. با دقت در تصویر بالا ؛ که نتیجه تست هایفوتراپی بر روی گوشت گاو است نقاط تخریب(منعقد- کوآگوله) شده قابل مشاهده هستند.

پرسش:لطفا"درباره این جمله:هایفوتراپی تهاجمی نیست  بلکه سلول ها را منعقد (کوآگوله)میکند به زبان ساده توضیح دهید
پاسخ: اگر ما 3-4 دقیقه یک تخم مرغ را  درون  آبی که دمای آن حدود ۶۰-۷۰ درجه سانتیگراد است (هنوزآب  جوش نیامده ) قرار دهیم ،برای قسمت شفاف و آبکی آن چه اتفاقی میافتد؟     پس از رسیدن حرارت به داحل تخم مرغ  قسمت شفاف ؛ دیگر نه آبکی است و شفاف  است و نه ؛ کاملا  پخته شده  ؛این حالت را منعقد(لخته-کوآگوله) شدن میگویند. مثال دیگر: خون  تا وقتی که درون رگ است مایع است و روان ؛ اما به محض خروج از رگ ؛لخته (کوآگوله) میشود. البته،در  هایفوتراپی  تمام بافت کوآگوله نمیشود، بلکه  نقاط کوآگوله شده( کروی ) با ابعاد حدود 1.5-1 میلیمتر مکعب در  عمق پوست (در میان بافت کاملا سالم )؛ایجاد می شوند؛ در این فرآیند تخریب انهدامی، رخ نداده  است بلکه در واقع کالبد سلولها  دست نخورده میمانند ، اما محتویات سلول ها ؛ لخته شده وسلول دچار مرگ لخته ای شده است.از طرفی بافت اطراف نقاط کوآگوله شده که کاملا سالم و دست نحورده هستند ؛بلافاصله ؛ درصدد کمک به بازسازی وترمیم نقاط آسیب دیده، برمی آیند.ثمره این ترمیم و بازسازی را جوانسازی  پوست با روش هایفوتراپی میگوییم .که نتیجه نهایی آن سفت شدن و جمع شدن پوست صورت میباشد.

پرسش: من 44 ساله هستم, و میخواهم برای هایفوتراپی اقدام کنم ، هزینه یک جلسه هایفوتراپی برای کل صورتم ؛ چقدر است؟  پاسخ : 44 ساله داریم تا 44 ساله!!! سوال شما چند ایراد اساسی دارد!! اولا": مهمترین نکته این است که قبل از هر چیز ،شرایط عمومی بدن بویژه پوست شما، بایستی توسط پزشک ارزیابی شود ، (چه بسا هایفوتراپی  برای شما ممنوع باشد!!) دوما" آیا قبول دارید؟شرایط و وضعیت پوست صورتهمه 44افراد ساله ، مثل هم نیست؟.   روال کاری مرکز جوانسازی پرستیژ در مورد هایفوتراپی یا سایر روشهای سرپایی جوانسازی پوست ، به این صورت است که ابتدا در جلسه مشاوره و معاینه اولیه (رایگان/در حد 10دقیقه) ارزیابی اولیه از شرایط پوست شما  توسط آقای دکتر معرفت خو ؛ صورت میپذیرد.پس از ارزیابی پوست شما ،اگر ایشان تایید کردند که انجام هایفوتراپی برای رفع مشکل شما موفقیت آمیز خواهد بود ، بنابر نیاز پوست شما ، نوع کارتریج ها و  تعداد رگبار(شات)هایی که از هر کارتریج به منظور جوانسازی پوست شما، بایستی بکار روند را ،برنامه ریزی می کنند یعنی نه تنها ، نوع کارتریج ها، بلکه تعداد رگبارهای لازمه ازهریک از کارتریج ها برای هر یک از متقاضیان متفاوت است. در مرکز جوانسازی پرستیژ هزینه  هایفوتراپی بر اساس تعداد رگبار(شات)ها محاسبه میشود، و میزان تعرفه  بستگی به تعداد رگبار(شات) دارد. مثلا هزینه جوانساری پوست شما با روش هایفوتراپی با 400 شات /600 شات یا  500 شات متفاوت است. طی 4 سال تجربه انجام هایفوتراپی در سالهای(92/93/94/95/96) ،اینجانب برای هر فردی برنامه درمانی مخصوص به ایشان را اجرا کرده ام . و چون برنامه اجرا شده  برای مراجعین ،برمبنای شرایط فرد اجرا شده است( فن و فوت کوزه گری)، شاهدحصول نتایج موفقیت آمیز در هایفوتراپی بوده ایم.

کدامیک صحیح تر است هایفو تراپی ،آلتراپی یا دابلوتراپی؟ مسلما" هایفو تراپی از سایر اصطلاحات صحیح تر است ،به این دلیل که  روش درمانی با  تکنولوژی هایفو اشاره دارد .که اتفاقا" استفاده از اصطلاح هایفوتراپی (در زمینه پوست و زیبایی) را نگارنده این متن(دکتر معرفت خو ) برای اولین بار در ایران به کار برد. چون زمانی که این تکنولوژی تازه عرضه شده بود؛ یا باید ازیک جمله طولانی( مثلا":کشیدن پوست با امواج اولتراسوند کانونی شده و تشدید یافته) استفاده میشد یا اینکه یه کلمه خاص جایگرین آن جمله می شد، که نتیجه این معادل یابی،آوردن کلمه هایفوتراپی (از فیلد درمانی>>prostate cancer )به عرصه پوست و زیبایی بود ، شاهد این قضیه عکسهای متعدد از نتیجه جستجوهای گوگل میباشد /حتیتا ابتدای سال 93 تنها منبع فارسی زبان در مورد لیفت پوست بدون جراحی و با روش هایفوتراپی ،مطالب مربوط به سایت مرکز جوانسازی پرستیژ بود که بعدها ، سایر سایت ها؛حتی سایت های غیر پزشکی برای اطلاع رسانی به مخاطبان خود، از مطالب ما برای غنی کردن سایت شان استفاده کردند؛قطعا" مقایسه محتوایی ،توسط خوانندگان ،سایت مرجع، را مشخص خواهد کردهایفو تراپیهایفوتراپی

 آلتراپی ultherapy به هایفوتراپی با دستگاه، آلترا،اشاره دارد  از سوی دیگردابلو/doublo نام تجاری(برند) ، دستگاه هایفوتراپی دابلو  ،از شرکت کره ای (hironic) است       اصطلاح هایفوتراپی به  این دلیل صحیح تر است که  به درمان با تکنولوژی ( HIFU)هایفو اشاره دارد .  لذا اصطلاح هایفوتراپی نسبت به سایر موارد از جامعیت علمی بهتری برخوردار است . البته با توجه با کار تحقیقاتی بسیار دقیق و علمی که شرکت آمریکایی ulthera,incداشته است شاید پذیرفتنی باشد که اینها به عنوان پیشرو در انجام: روش لیفت غیر جراحی پوست صورت و گردن با تکنولوژی  هایفو ،ادعای آلتراپیULTHERAPY=ultrasound therapy را مطرح کنند ، اما برای لفظ دابلوتراپی هیچ مستمسکی نیافتیم .

پرسش:شما نداشتن تکنولوژی امن، را نطقه ضعف دستگاه های درجه 3و 4 میدانید،منظور شما چیست؟ این تکنیک امن چه مزیتی دارد؟ پاسخ:به تصویر زیربا دقت توجه کنید:خطوط زرد ، مسیر تنه عصبی ؛اعصاب حسی و حرکتی صورت را نشان میدهد،در این مسیرها ،کاربرد فرکانس 4 و 7 مگاهرتزی ،ممکن است با خطر آسیب غیر قابل برگشت و فلج اعصاب مذکور ؛ توام شود. بنابراین؛کاربرد فرکانس 4 و 7 مگاهرتز در این نواحی، با محدودیت جدی روبروست. هایفوتراپی خطرات

پرسش: ممکنه بیشتر توضیح بدین که ،چگونه فرکانس 4 و 7 مگاهرتزی برای اعصاب (برخی نقاط خاص صورت) ایمن نیستند ؛ولی فرکانس  10 مگاهرتزی ،ایمن است؟  پاسخ :لطفا" به شکل زیر توجه کنید

هایفوتراپیهمانطوریکه  میبینید فرکانس 10 مگاهرتزی  بر روی خارجی ترین قسمت پوست موثر است؛ از طرفی پوست نواحی پیشانی و دور دهان چندان ضخیم نیستند و چه بسا ،تنه اعصاب مورد اشاره  که در عمق 2.5 تا 4 میلیمتری پوست  قرار دارند، با مواج 7 و 4 مگاهرتزی دچار آسیب غیر قابل برگشت شوند، دیگه همین مونده که  طرف برای جوانسازی بره ؛  اما عصب صورتش ؛آسیب ببینه و یک طرف صورتش فلج  بشه ؛ لذا با فرکانس 10 مگاهرتزی(به دلیل عدم نفوذ به عمق) هیچ آسیبی به این اعصاب  نمی رسد، نتیجه: با فرکانس 10 مگاهرتزی ، هم جوانسازی انجام میشه هم کار از ایمنی لازم برخوردار هستش.

 

هایفوتراپی

 پرسش  :کیفیت  و کارایی هایفوتراپیانواع  دستگاه های هایفو تا چه حدی متنوع است؟ پاسخ: تنوع بسیار گسترده ای وجود دارد . از دستگاه خانگی گرفته (شکل روبرو-دستگاه های غیر پزشکی)به منظور مصرف در منزل ؛تولید شده، که در واقع اسباب بازی است تا محصول شرکت تولید کننده ای  که  دستگاه را براساس کار علمی و تحقیقی، تولیدمی کند و سیاست تولید تک محصولی   دارد.   اینکه دستگاهی که تولید آن با تکنولوژی؛ های تچ/High Tech. ، وزنی کمتر از 4-5 کیلوگرم خواهد داشت ، را پس از کپی کاری با بدنه هاییکه ابعاد بسیار بزرگ و در عین حال گل منگلی و با وزن 60-80 کیلوگرم به بازار عرضه میکنند تا  شگردی برای پیروزی چشمان ظاهربین را بر منطق علمی، فراهم کنند(نکته جالبی است که برای کاربران آسیایی نطقه ضعف بسیار شکننده ای  محسوب میشود ؛چرا که فکر میکنند یه دستگاه هر چی گنده تر باشه  کارایی اون بهتر است. !!!!)  لذا برای فراهم ساختن امکان مقایسه تکنولوژِیک این شرکت ها ،توسط خودشما ؛ میتوانید با کلیک کردن بر نام لاتینulthera, inc    CHONGWOO    HIRONIC   ITC Co.   CLASSYS    WON TECH  هر یک ازاین شرکت ها ،مستقیما" به سایت آنها مراجعه نموده و تفاوت تکنولوژیک آنها راشخصا مقایسه بفرمایید.

پرسش: شما در مرکز جوانسازی پرستیژ از کدام برند برای هایفوتراپی استفاده میکنید؟ پاسخ:هدف ما تبلیغات برند نیست و اتفاقا" برخلاف تصور شما، تبحر و مهارت پزشک از هر عامل دیگری مهم ترمیباشد .تهیه دستگاه موثر ،شرط کافی برای اخذ نتیجه خوب نیست. شما اگر رانندگی بلد نباشید، خریدن ماشین آخرین مدل چه نتیجه ای خواهد داشت؟ به صورت کلی عرض میشود که در حال حاضر مرکز جوانسازی پرستیژ  مجهز به 3 مدل دستگاه (کاملا متفاوت) هایفوتراپی متفاوت میباشد.

پرسش :برای افراد متقاضی کشیدن پوست با دستگاه هایفو تراپی چگونه درد را کنترل میکنید؟ بیهوشی یا بیحسی ویا مسکن خوراکی ؟       پاسخ: در اکثریت افراد به هیچکدام نیازی نیست. ضمن اینکه قدرت دستگاه قابل تنظیم است و در صورت لزوم میتوان درجه دستگاه را برای قدرت و توان کمتر تنظیم نمود؛ البته کم شدن توان و قدرت نیجه اش کمتر شدن تخریب زیر جلدی است  . هر چند در افراد  خیلی حساس  سوزن سوزن شدنTING LING (و یا احساس مواردی  مثل قلقلک،  ماساژ ، گرمایش و سوزن سوزن شدن یا سوزش زیر پوست ) بیان میشود .ولی خوشبختانه برای اکثریت بالایی از متقاضیان لیفت پوست صورت  با روش هایفوتراپی ؛نیازی به  کار خاصی نیست.و هایفوتراپی خیلی راحت و سرپایی انجام پذیر است. و در مورد بیهوشی که پرسیدین؛ اصلا" نیازی به بیوشی نیست.(امتیاز ویژه هایفوتراپی سرپایی بودن و بی نیاز بودن از بیهوشی است) . خب؛ اینجا من یه سوال از شما دارم؟ حالا ، گیریم که کار هایفوتراپی یه کوچولو سوزش هم داشته باشه ؛مگه نشنیدین: بکشم خوشگلم کن!! آیا ارزشش رو نداره که طرف؛ چند لحظه احساس سوزش  بکنه اما بعدش صاجب پوستی جوانتر بشه ؟؟؟ در کل شما برای  درد زیاد نگران نباشین، شما برا جوان شدن تصمیم بگیر و بسم الله رو بگو؛ راهکارهای تسکین درد با ما 

 پرسش: آیا پس از هایفوتراپی ،  واقعا" هیچ علامتی برای هیچ فردی بروز نمی کند؟واقعا" هیچی؟پاسخ : همکاری فرد متقاضی با پزشک حین هایفوتراپی ؛دارای اهمیت است، درصورت عدم حرکت صورت فرد حین هایفوتراپی در اکثریت افراد ،تقریبا" هیچ علامتی بروز نمی کند.  دیگه حداکثرش اینه که چند ساعت بعد ازهایفوتراپی ،یه مقدار مختصر پوست صورت فرد؛ قرمز بشه(البته فوق العاده کم)  یا ندرتا" تورم مختصری بروز بکنه و یا در لمس پوست صورت فرد ،بگه : بعد از هایفوتراپی، پوستم یه خورده  به لمس حساس شده ؛که همه اینها  هم زودگذر و کوتاه مدت هستند ودر " کوتاه مدت " برطرف خواهند شد.
 
پرسش: مدت زمان هر جلسه درمانی چقدر است؟  پاسخ :از  30    تا   120  دقیقه   

پرسش: بهترین پاسخ هایفوتراپی ؛ را در کدام گروه سنی می توانیم ؛ببینیم؟  پاسخ: بهترین و بیشترین جوابدهی هایفوتراپی (خانم ها) را در متقاضیانی که در سنین قبل از یائسگی هستند. میتوانیم شاهد باشیم

پرسش :متقاضیان کشیدن پوست با روش هایفوتراپی؛به چند جلسه هایفوتراپینیاز دارند؟ پاسخ:یرای سنین کمتر از 50 سالگی  معمولا" 1 جلسه هایفوتراپی کافیست ؛ اما در صورت بروز مشکلات خاص برای افراد کمتر از 50 ساله  و یا بروز یائسگی ؛ چه بسا ، یک جلسههایفوتراپی برای ایشان کفایت نکند؛ که در این موارد بهتر است، بعد از گذشت  6-10 ماه ؛ یک نوبت دیگر هم ، هایفوتراپی؛ برایشان تکرار شود،. با اینحال شرط اصلی توفیق ما  ؛ وضعیت فعلی سلامت عمومی و پوست افراد متقاضی است و ملاک قرار دادن عدد و رقم سن و سال، کاری بی مورد است؛ مسلما" شرایط عمومی و  نیز ، پوست ،خانم 45 ساله ای که در 38 سالگی جراحی سنگینی مثل، توتال ابدومینال هیسترو(سالپنژو-اووفور)کتومی داشته با خانم 45 ساله و هم  سن و سالش که تا به حال  هیچ مشکلی نداشته ، بسیار متفاوت است

   پرسش:چه فصل/زمانی برای هایفوتراپی (مخصوصا" در خانم ها)مناسب تر است ؟ آیا توصیه خاصی مطرح می باشد؟                                                        پاسخ : هایفوتراپی، بر خلاف لیزرهای تهاجمی یا نیمه تهاجمی ،محدودیت فصلی/زمانی، ندارد ؛ اما چه خوب شد که در مورد محدودیت زمانی  برای هایفوتراپی  در خانم ها ، سوال کردید  ؛نکته؛با عنایت به عوارض و ناراحتیهای متعدد ناشی از سیکل ماهیانه در خانمها ،بهتراست ،انجام هایفوتراپی خانم ها ، به  2-3 روز پس از پایان یافتن  پریود  ماهیانه؛ موکول گردد.( مسلما" تو اون اوضاع قمر در عقرب که یه خانم دچار ... و کمر درد، دل درد، و دچارتغییرات خلقی، هم هست،  بهتره که  چند روز صبر کنیم .  

پرسش:  آیا ممکنه بگین روال کاری شما قبل از انجام هایفوتراپی چیست؟ مطابق استاندارد کلی خدمات پزشکی،  در ابتدا وضعیت بالینی و نیز  پوست شما، توسط پزشک مرکزچ{دکتر معرفت خو با سابقه کاری(نزدیک به 20 سال) خدمت به مردم -در ایران و خارج از کشور } مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت ،طی  جلسه مشاوره(رایگان) تطبیق یا عدم تطبیق ؛توقع بیمار ،با مقدورات ممکن، بررسی می شود .تا امکان اخذ بهترین تصمیم ممکنه برای متقاضی جوان سازی و لیفت پوست صورت وگردن،با روش هایفوتراپی فراهم شود.در واقع اینطور نیست که از همون اول بسم الله ،برای همه افراد متقاضی هایفوتراپی(کشیدن پوست صورت و گردن با روش غیر جراحی)،؛بلافاصله اقدام به  اینکار بکنیم؛ بنابراین ،بعد از جمع بندی اطلاعاتی که در جلسه مشاوره  رد و بدل شدند ؛ بهترین و موثزترین راهکار برای جوانسازی پوست(و نمای ظاهری چهره تان)؛ به شما پیشنهاد خواهد شد، پس از این مرحله شما ؛می توانید برای انجام هایفوتراپی ؛ویا بهره مندی از روشهای دیگه تصمیم گیری نمایید؛ ضمن اینکه اگر قرار شد برای شما هایفوتراپی انجام بشه ؛حتما" قبل از انجام هایفوتراپی(یا هر اقدام دیگری) از پوست صورت شما عکس و فیلم تهیه (وبه عنوان سند غیر قابل انکار) بایگانی و حفظ خواهد شد. تا با استناد بر تصاویر تهیه  شده روند کار قابل پیگیری باشد( تا خدای نکرده هیچ حقی از طرفین ضایع نشودهایفوتراپی کشیدن پوست صورت 

  پرسش:سیر انجام مراحل کاری مربوط به هایفوتراپی، در کلینیک پرستیژ؛ توسط چه کسانی انجام میشود /آیا این کار توسط اپراتور خانم هم انجام میشود؟                پاسخ : تمام مراحل هایفوتراپی از مشاوره و غربالگری و معاینه تمامی  متقاضیان گرفته تا آخرین مرحله هایفوتراپی، فقط توسط آقای دکتر معرفت خو انجام میشود ؛اولا" به این دلیل که  آشنایی کامل با آناتومی اعصاب و عروق ناحیه سر صورت  و نیز گردن کاملا" الزامی و ضروری است( ای بسا با کوچکترین سهل انگاری توسط اپراتور فاقد صلاحیت و دانش و تجربه لازم و کافی ،فلج اعصاب صورت و یا احیانا" عوارض  دیگری به بار آید)، از سوی دیگر هیچ توجیهی وجود ندارد تا پزشک از معاینه مراجعین  طفره برود مسلما" ،معاینه فردی که کاندید هایفوتراپی میشود توسط پزشک، از جمله حقوق غیر قابل انکار فرد متقاضی می باشد ،آیا محل تردید نیست ؛ فردی که، متقبل پرداخت هزینه چند میلیونی میشود توسط افراد فاقد صلاحیت ،مورد مصاحبه و مشاوره (و نه معاینه) قرار گیرد. مسلما" تمامی متقاضیان خدمات پزشکی باید ازحقوق خود مطلع و نسبت به رعایت حقوقشان  توسط مراکز پزشکی حساس باشند، اگر فردی برای خود ارزش قایل نشود چطور می توان از دیگران توقع داشت برای وی حکم  دایه مهربان تر از مادر داشته باشند.بگذریم.     

پرسش: به چه دلایلی هایفوتراپی برای لیفت و کشیدن پوست صورت،در افراد کمتر از 50 سال سن ارجح تر از روش جراحی میباشد؟ پاسخ : لیفتینگ پوست با روش جراحی در افراد با سنین 60 و یا بالاتر تغییرات چشوگیری دارد اما در سنین کمتر از 50،این قضیه زیاد چشمگیر نیست، پس چرا ، بایستی در سنین قبل از یائسگی ، خطرات بیهوشی را به خودتون تحمیل کنید؟؟؟، مهمترین مسئله، در این بین، مربوط  می باشد به عوارض غیر قابل جبران بیهوشی بر کارایی مغز انسان و نیز کبد و ریه ها ؛ پذیرفتن مخاطرات بسیار گسترده بیهوشی فقط وقتی معقول خواهد بود که فرد؛ با خطر مرگ روبرو باشد؛ حتی ؛حتی ،اگر بیهوشی هیچ خطری نداشت ؛ با اسکار محل برش و بخیه و بروز گوشت اضافه ای که در ناحیه جراحی بروز می نمایند چه خواهید کرد؟ تا یه روش بی خطر و موثر وجود داره چرا شما دنبال دردسر هستید؟

   پرسش : اتفاقا" من شنیدم که جدیدا" با استفاده از روش اندوسکوپی ؛اقدام به لیفت پوست صورت و پیشانی میکنند ، که نه نیاز به  برش داره و نه نیاز به بخیه ؛فقط با ورود از چند تا سوراخ ؛ در نطقه ای که پوست سر؛ با مو پوشیده شده؛  کار انجام میشه؟ آیا هنوز هم  شما معتقدید که هایفوتراپی بهترین انتخابهستش ؟        پاسخ : بدون شک برای سنین 50-45 سال و کمتر از آن ؛هایفوتراپی پوست بسیار بسیار بهتر از کشیدن پوست صورت با روش اندوسکوپی میباشد؛ در کل  و به طور خلاصه تمام روش های جراحی در دو  سه کلمه خلاصه میشوند: برش/جراحی/ بخیه ؛  ؛که این روند برای بدن ما ؛رویداد خیلی بدی به حساب نمیاد و خیلی هم؛ چیز خطرناکی نیست  همه ما میدونیم که اگه ؛ بافتی که برش بخوره ؛اتوماتیک وار خودش جوش میخوره ، درست؟؟    ، ولی توجه بفرمایید که  اگه جراحی به منظور لیفت پوست صورت، به زمانی حدود  1تا 2 ساعت بیهوشی  نیاز دارد ؛ روش لیفتینگ پوست با اندوسکوپی، اقلا" به 5 تا 8 ساعت بیهوشی نیاز دارد؛   خب! آیا شما هنوز فکر می کنید روش اندوسکوپی روش مناسبی است؟     کلا"  یه جمله از من یادگار داشته داشید:  فقط و فقط  وقتی تن به بیهوشی بدهید که خطر مرگ و  یا تهدید زندگی ؛ در میان باشد، خود دانید.  

 پرسش : آیا هایفوتراپی ؛ هیچ خطری درآینده برای متقاضی ندارد؟  پاسخ : آیا شما از سونوگرافی کردن جنین ،کبد ،کلیه و... ترس و واهمه ای دارید ؟؟  یا  سونوگرافی را به عنوان یک  روش ایمن میشناسید؟   تکنولوژی مورد استفاده در هایفوتراپی دقیقا" با تکنولوژی سونوگرافی یکی است اما تنظیمات انرژی  و نیز کاربری این دو روش ،با هم متفاوت است ،  لذا با توجه به تحقیقات علمی به عمل آمده در مورد ایمن بودن  کشیدن پوست صورت با روش،هایفوتراپی ،به راحتی میتوان گفت: خیالتون برا آینده کاملا" راحت باشه   

پرسش: بعد از گذشت چند دقیقه ؛چند ساعت؛ چند روزیا چند هفته؛ نتیجه کشیدن پوست صورت با روشهایفوتراپی؛  نمایان خواهد شد؟ پاسخ :راستش را اگر بخواهید تغییرات از هفته دوم، سوم به بعد،آرام آرام  قابل مشاهده خواهند بود، اما به منظور پوشش نگرانی برخی از مراجعین، ما این گونه بیان میکنیم که:دست کم 100روز ،بایستی زمان بگذرد تا نتایج بالینی هایفوتراپی ؛ به شکل کاملا" محسوس و تثبیت شده و قابل قضاوت(با نگاه کردن عادی) بروز نمایند، هر چندروند جوانسازی ؛دقیقا" بلافاصله پس از اتمام هایفوتراپی؛ توسط بدن خود شما شروع خواهد شد.اما  به زمانی حول و حوش10 - 3 ماه نیاز هستش تا فرآیند جوانسازی درافرادی که تحت هایفوتراپیبرای کشیدن پوست قرار گرفته اند کاملا" تکمیلشود.یک مثال:اگر شما یک قطار را در نظر بگیرید؛ پس از رسیدن اولین واگن به( ورودی) تونل ، مدتی طول میکشد تا بقیه واگن ها هم  نیز وارد تونل شوند

 پرسش: لطفا" روند کلی تغییرات را  بیشتر و بهتر تشریح کنید ؛ بفرمایین ؛که تو اون 100 روز چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ پاسخ : نتیجه  کلی هایفوتراپی به طور خلاصه : سفت شدن پوست هستش؛ یعنی پوست شل و آویزان شروع به سفت شدن و جمع شدن می کند؛ توجه بفرمایید  که قراره پوست آویزان ؛جمع بشه و  بره بالا ؛ خب،به نظر شما ،تو روند لیفتینگ پوست صورت و گردن با روش هایفوتراپی؛ کجاست که زودتر از بقیه جاها ،تغییراتش قابل دیدن هست؟  لطفا" یه مقدار فکر کنید.  ...........خب ؛ جواب:اولین تغییرات ناشی از لیفتینگ بدون جراحی پوست صورت، در ناحیه یک سوم فوقانی صورت ،یعنی محدوده  چشم ها و پیشانی ،قابل مشاهده می باشد؛ چرا؟؟؟ چون که پیشانی بالاترین نقطه صورت هستش،... (دیگه بالاتر که نمیشه بره!!....افتاد...!   )یعنی منطقه پیشانی به عنوان نقطه آغازین لیفت قابل مشاهده پوست صورت، مطرح  می باشد .  یک مثال: در مواردی که فرد متقاضی هایفوتراپی ؛ درخواست بالا بردن ابروها را داشته باشد، بلافاصله پس از پایان کار ؛ شاهد  بازتر شدن چشم ها و افزایش فاصله بین پلک های بالا و پایین خواهیم بود . این گفته ها بدین معنی است کهآخرین جایی که لیفت پوست اون ناحیه به چشم خواهد آمد؛  گردن هستش ، چون باید پوست نواحی پیشانی؛ گونه ها،  لپ ها ،آرواره و فک ؛ همه این نقاط بالا بروند تا دست آخر ،پوست ناحیه گردن (البته با کمک لیفت نقاط بالاتر) ،وضعیت بهتری نسبت به قبل پیدا بکنه ، در واقع روند لیفت پوست با روش غیر جراحی، برعکس بالا بردن کرکره هستش؛  جمع شدن پوست از پیشانی به سمت گردن، و آرام آرام رخ میدهد،به همین دلیل گفتم 10 ماه نیاز هست،تا کار نهایی بشه.

هایفوتراپی

پرسش: من دچار هایپوتیروئیدی (کم کاری تیروئید) هستم آیا این بیماری هایپوتیروئیدی با هایفوتراپی منافاتی دارد ؟  آیا ناسازگاری بین اینها مطرح است یا خیر؟  پاسخ :درکل هایفوتراپی برای شما،منعی ندارد ، اما چون در کم کاری تیروئید همه چیز به کندی و آرامی پیش می رود  و از سوی دیگر ما در هایفوتراپی ، تخریب زیر پوستی ایجاد میکنیم ،و این تخریب نیازمند بازسازی است، و قاعدتا" روند بازسازی و بروز نتایج ، در افراد هاپوتیروئیدی به خوبی افراد نرمال پیش نمیرود بنابراین، در صورت عدم بروز نتایج عالی باید بپذیرید که اشکال مربوط به بدن( و سیستم داخلی/غدد) خود شما است .در خاتمه ،من برای شما ترماژ سی-پی-تی را پیشنهاد میکنم که کاملا" غبر تهاجمی است.و نتایج آن هم کاملا" سریع بروز میکندبرای مطالعه بیشتر در مورد ترماژ سی پی تی این لینک را کلیک کنید.

پرسش: راستش من یه برنامه (...)در پیش دارم که دوست  دارم پوست صورتم را ظرف همین هفته لیفت کنم و خیلی هم سریع به نتیجه برسم(البته هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم غیر جراحی باشه )؛ اما با توجه به توضیحات شما،در مورد صبوری برای جوابدهی اولیه طی 100 روز ؛ و انتظار چندین ماهه، دیگه برای کامل شدن  جوابدهی هایفوتراپی ؛ متوجه شدم هایفوتراپی گزینه خوبی برای من نیست؛  آیا روش دیگه ای برای لیفتینگ صورت هست، که هم غیر جراحی باشه و هم سریعا" به نتیجه برسم؟ مشکل من زمان هستش چون کار خیر در پیش دارم؛امیداورم متوجه شرایط من باشین؟ ؟ پاسخ: خوشبختانه،  بله  ؛ روشترماژ سی پی تی به خوبی میتواند  توقع شما بر آورده کند،  برای مطالعه بیشتر لینک مقابل را کلیک کنید :سریع ترین روش غیر جراحی لیفتینگ پوست ضمنا" من از طرف خودم و تمامی پرسنل مرکز جوانسازی پرستیژ ؛بابت امر خیر ، به شما تبریک میگم خوشبختی و کامروایی روزافزون برای شما آرزو میکنم . 

لیفتینگ با ترماژ عکس زیر مربوط به خانمی، حول و حوش 70 سالگی  است که دچار شل شدگی شدید پوست صورت،و عوارض ناشی  از تحلیل رفتن لثه پس  از کشیدن دندانها بودند ،عکس بعد ،2 ماه پس از انجام ترماژ سی پی تی

 CPTترماژ

پرسش: من 41 ساله هستم هزینه یک جلسه هایفوتراپی کامل صورت و گردن؛ برای من حدودا" چقدر است؟  پاسخ : 41 ساله داریم تا 41 ساله . سوال شما چند ایراد اساسی دارد!! اولا": لازم است شما توسط پزشک ارزیابی شود ، چه بسا هایفوتراپی  برای شما ممنوع باشد!! دوما" همه افراد  41 ساله ،  شرایط و وضعیت پوست صورتشان مثل هم نیست. سوما" : ممکنه شما هم جزو اشخاصی باشید که یک لیست از شماره تلفن جاهایی که هایفوتراپی انجام میدهند، تهیه کرده اید و قراره (بدون ارزیابی ومعاینه پوست توسط پزشک)به همه مراکز زنگ بزنین تا قیمت ارزانتر را پیدا کنید . و....   به هر حال خدمت شما عرض میشود که در مرکز جوانسازی پرستیژ هایفوتراپی هزینه  کار بر اساس تعداد رگبارها (شات) محاسبه میشود چه بسا همشیره شما که از شما جوانتر باشد نیاز به  انجام هایفوتراپی با تعداد شات بیشتری باشد، هرچند که ایشان چند سال از شما جوانتر باشند.  برای تفهیم بهتر مطلب  مثال : آیا شما به پمپ بنزین که مراجعه میکنید سوال میکنید باک بنزین ماشین من را با چند تومان پر میکنید؟  مسلما" نه . بلکه معیار هزینه بر اساس لیتر ، محاسبه خواهد شد ، درسته؟  در هایفوتراپی هم  هزینه از پیش تعیین شده ،معنی ندارد!!؟   لذا در مرکز جوانسازی پرستیژ هزینه کار هایفوتراپی بستگی به تعداد شات هایی دارد که برای رفع مشکل پوست شخص شما بایستی اجرا شود . در واقع نمیشود برای همه افراد در سنین مختلف و شرایط متفاوت ، هزینه یکسان  باشد.  افتاد؟  پس معیار منصفانه در مورد هزینه هایفوتراپی ، بستگی به تعداد رگبارهایی که زیر پوست شما شلیک میشوند دارد. حداقل هزینه برای هر رگبار(شات) عبارتست از 2500 تومان. لذا مطمئن باشید، قبل از ویزیت و ارزیابی وضعیت پوست فردامکان ندارد ،  قضاوت علمی و درستی در مورد اقدام درمانی مناسب برای پوست افراد داشت ،این بدان معنا است که رقم از پیش تعیین شده  یعنی  تلاش برای فریفتن افراد با اعلان هزینه کمتر .    شک نداشته باشید که هایفوتراپی؛ یک کار کاملا" سفارشی است و هزینه آن تابع توقع و انتظارات شماست .

هایفوتراپی

  معیار های اصلی تعیین کننده  قیمت و هزینه عبارتند از :  یکم  : هزینه نسبت مستقیم داره با تعداد رگبارهایی است که زیر پوست شما شلیک می شوند.(در مورد هایفوتراپی ؛ لفظ رگبار از شات صحیح تر است)  دوم  :تنوع فرکانس و انواع کارتریج های به کار رفته در کیفیت کار هایفوتراپی  بسیار مهم هستند (دستگاه موجود در مرکز جوانسازی پرستیژ مطابق آخرین تکنولوژی روز دنیا دارای   کارتریج با سه فرکانس متفاوت 4 مگاهرتز ، 7مگاهرتز، و 10 مگاهرتز  کار می کند ) البته  به دلیل های تچ (.high tech ) بودن  تکنولوژی  10 مگاهرتزی ؛ قاعدتا"  هزینه و قیمت تمام شده بالاتری برای استفاده کننده  در بر خواهد داشت ،به همین دلیل اکثریت خریداران سراغ دستگاه های  فاقد  تکنولوژی و کارتریج10 مگاهرتزی  ؛ می روند، و دستگاه  ارزان قیمت تهیه کنند؛ تا در مقابل درخواست متقاضیان هایفوتراپی ؛کم نیاورند و بگویند :ما هم  دستگاه هایفو داریم!!!   ....!!!     لذا اختلاف قیمت ها به مدرن بودن یا قدیمی بودن تکنولوژی دستگاه هایفوتراپی مربوط است . و اگر جایی  قبل از ارزیابی و  ویزیت بیمار توسط پزشک هزینه هایفوتراپی را اعلام میکنند به این دلیل این است که  چون دستگاه هایفوتراپی با  تکنولوژی تاریخ مصرف گذشته ؛در اون مراکز نصب شده  ؛برای جذب مشتری ؛ چاره ای ندارند جز اینکه با قیمت پایین تر ؛مدرن نبودن دستگاه خود را؛را اینگونه  جبران کنند؛ دلیل این مدعا ورود مدل های خانگی به بازار است که در تصویر بالا یک نمونه (Alice  )  از آنها را میتوانید مشاهده کنید   واما !!!  اگر شما عشق تخفیف و یا طالب پایین ترین قیمت هستید مطمئن باشید ؛ که باید قید کیفیت کار را بزنید. لذا قبل از اینکه به همه جا زنگ بزنید که کمترین قیمت را پیدا کنید،بهتر است بدانید که امکانات و توانایی تکنولوژیک همه دستگاه ها یکسان نیستند و شک نکنید؛ ارزان ترین قیمت مربوط به دستگاه های خانگی (مثل نمونه بالا) است ؛متاسفانه داریم همچین دستگاهی که یک کابینت خیلی گنده زیر دستگاه گذاشته شده تا ظاهر دستگاه گول زننده شود.  پس اگر هزینه کمتری پرداخت کردید؛ احساس برنده  شدن نکنید ؛ چون نتیجه کار با دستگاه مرغوب کجا ؛  ونتیجه کار با همچین  اسباب بازی هایی کجا؟؟؟ 

پرسشدر مشاوره با سایر مراکز؛ به ما گفتند که :اگر  بلافاصله پس از هایفوتراپی کردن یه طرف صورت؛  از روی تخت بلند شوید وبا استفاده ازآینه دو طرف صورت را مقایسه کنید ؛متوجه نتایج هایوتراپی خواهید شد!   اما ! شما بروز نتایج قابل رویت را به چندین هفته بعد و حتی چند ماه بعد موکول کرده اید ؛این تفاوت گفتاری مربوط به چیست ؟ پاسخ: آنچه بلافاصله پس از هایفوتراپی دیده می شود  اگرچه متاثر از هایفوتراپی است  و چه بسا باعث ؛متفاوت به نظر رسیدن ظاهر پوست صورت شود ،اما ؛ با نتایج هایفوتراپی ابدا"  یکسان نیست ، در واقع آنچه بلافصله بعد از هایفوتراپی ،دیده می شود ،واکنش التهابی -اولیه ای پوست صورت است که پس از ایجاد آسیب های  کنترل شده (درعمق پوست )، رخ داده است.  مطمئن باشید ،این پدیده ورم کردن پوست صورت  اگرچه شروع یک اقدام پزشکی است؛  اما زودگذر است ، که اتفاقا" پس از 72 ساعت ،فروکش خواهد کرد،   ولی  حالا حالا ها کو ! تا ؛بروز نتایج  هایفوتراپی؛ در واقع این حالت،  پیش درآمدی است دال برشروع اثرات هایفوتراپی . بدون هر گونه تردیدی هایفوتراپی مدتها زمان نیاز دارد تا جوانسازی  لایه های زیر جلدی توسط بدن خود شما تکمیل شود . به هر حال اگر قرار است اطمینان مراجعین را جلب کنیم نبایستی با عوام فریبی سعی بر اقناع کاذب ایشان نماییم....   ایکاش روزگاری بیاید؛ که همگان راست گویی پیشه نماییم.

   پرسش:آیا بعد از هایفوتراپی دیگه نیازی به تزریق بوتاکس نیست؟ پاسخ: ماهیت نقش هایفوتراپی در جوانسازی پوست   بامکانیسم عملکرد بوتاکس کاملا" متفاوت است ؛هایفوتراپی باعث تخریب زیر جلدی پوست میشه که بدن شما اجبارا" در صدد ترمیم برمیاد که این بازسازی منجر به جوانسازی(پوست) میشه؛ اما کار دیسپورت (بوتاکس) فلج کردن عضله هستش، در واقع با تزریق دیسپورت(بوتاکس) پوست جوانسازی نمیشه بلکه پوست ؛بعد از فلج شدن موقتی عضله؛  از فشار انقباض عضله برای چروک کردن پوست نواحی مجاور با ماهیچه های فلج شده (موقتا")خلاص میشه

پرسش: من قبلا" برای خط خنده و چروک های صورتم ؛ ژل پاژ تزریق کردم ؛آیا میتونم هایفوتراپی بکنم؟ پاسخ : حتما" تا به حال کلی دردسر از دست این  ژل کشیده اید لذا ما را در مصیبت وارده به شما از بابت تزریق پاژ شریک غم خود بدانید.  اصولا" هر نوع پرکننده/فیلر (اعم از چربی و یا انواع ژلهای دیگر) برای انجام هایفوتراپی استاندارد  ممانعت ایجاد میکنند. چرا که در صورت استفاده از پرکننده امکان دسترسی امواج هایفو به  فاشیای عضلات ( SMAS)   از بین میرود و به همین دلیل اصلا" هایفوتراپی نکنید بهتره.

پرسش:تبلیغاتی که  دیگران در مورد تک جلسه بودن هایفوتراپی - فقط در یک جلسه  میکنند با نوشته های سایت شما  هم زمین تا آسمون متفاوته، میشه بگین چرا؟  پاسخ: خودتون که میگین تبلیغات !!!!  مسلما" صداقت خیلی بهتر از فریبکاری است ؛اون وعده ها ، تبلیغات کاذب و خالی بندی هستند، وقتیکه هنوز متقاضی هایفوتراپی (مثلا" 33ساله یا 70 ساله)توسط پزشک مورد ویزیت و ارزیابی قرار نگرفته ؛چطور میشه با توزیع تراکت و یا در فضای مجازی ، وعده داد، که پوست  هر دوی این رده سنی فقط در یک جلسه لیفت میشه!!؟ ؛ آیا این گفتار بر بی تجربگی و خامی سخن گوینده دلالت میکند یا ؛  از جمله شگردهای جلب مشتری است،تشخیص و قضاوت با خود شما .  معمولا" همچین بلوف زدن هایی از سوی کسانی اجرایی میشود که پزشک نیستند ولی چون عقده حقارت دارند دوست دارند با کرایه کردن یک محل؛ ادای دکترها را درآورند ؛ لذا به گنده گویی و غلو پناه میبرند تا جلب مشتری کنند. مسلما"بازاریابی  با چنین شگردهایی خجالت آوری،در خور شان یک پزشک نیست واما  مبنای اظهار نظر اینجانب از یک سو اسناد ،متون ،مقالات و کتب  معتبر علمی است و از دیگر سو ، نتایج و تجاربی است که ظرف4 سال گذشته(از سال 92 ) شخصا"  در مورد هایفوتراپی کسب کرده ام ،و بد نیست متذکر شوم که لیفتینگ پوست صورت با روش غیرجراحی هم منحصر به هایفوتراپی نیست.   وفقط پس از ارزیابی دقیق متقاضی توسط پزشک میتوان برنامه کاری را تشریح کرد و در مجموع ،خالی بندی و شگردهای بازاریابی عوام فریبانه شاید در کوتاه مدت جواب بدهند اما در بلند مدت مایه دردسر خواهند شد . حالا اگر شما تبلیغات تک جلسه ای بودن ، را دیده اید ؛ اما برای ما خبر آوردند که در شهرستان فلان ....مشهور تو سایتش ... نوشته: هایفوتراپی معجزه قرن!!!! ، اولش که باورمون نشد بعد که طرف اصرار کرد تو اینترنت سرچ کردیم و دیدم ، آره همچین ادعایی هم شده :شما میتوانید تصویر این سوتی ها ،را در زیر مشاهده بفرماییدهایفوتراپیهایفوتراپی معجزه قرن!!!  هایفوتراپیبد نیست به یک نکته در مورد بحث یک جلسه ( یا تک جلسه) ای بودن اشاره شود که : ممکنه اون بنده خدایی که ادعای تک جلسه ای بودن هایفوتراپی را مطرح کرده ، به مقدار لازم  وقت صرف نداشته تا در مورد نتایج هایفوتراپی ، بررسی و مطالعه کافی کرده باشد و هم فروشندگان (حرفه ای که قصد غالب کردن دستگاه خودشون به مراکز یا پزشکان دارند )  آنچنان مخ ایشان  را زده باشند  که اون بنده خدا هم ،طوطی وار  وعده های آنچنانی را تکرار کرده است  ، این بنده خداها تا ملتفت بشوند در چه دامی افتاده اند ، همه چک ها (ی اون فروشنده حرفه ای و زرنگ) را پاس کرده اند و تازه باید جوابگوی خلایقی باشند که تو دام تک جلسه بودن افتاده اند. و کلی شاکی که پس چرا با یک جلسه من حوری و پری نشدم!!!! .       ترسم از اینه که ؛ اون بلایی که برخی تاجر مسلک ها  ؛بر سر "  پی-آر-پی " و "  کرایولیپولیز " آوردند؛ برای  هایفوتراپی هم اتفاق بیافته

پرسش:هایفوتراپی به منظور لیفت پوست صورت برای کدام تیپ پوستی ممنوع است ؟ پاسخ:خوشبختانه،همه تیپ های پوستی( از روشن و بلوند تا سبزه و تیره) را می توان(بدون هیچ محدودیت و  عارضه ای)هایفوتراپی نمود.(بر خلاف لیزر)  

پرسش:آیا همه افراد بدون استثنا میتوانند هایفوتراپی شوند؟  ؟ پاسخ :خیر،بهتره که برای افراد ذیل هایفوتراپی انجام نشود: 1: داشتن زخم تازه روی پوست ناحیه مورد درمان / 2: بچه ها / 3: زنان باردار  /4: عفونت هرپسی فعال(تبخال) در ناحیه مورد درمان  /5:صرع  /6:دیابتی ها  /7:اختلالات هورمونهای تیرویید /8: اختلال سیستمیک ویا اختلالات ترمیم زخم  / 9: اختلال اتو ایمیون

پرسش:نظر شما در مورد استفاده از داروهای خوراکی ضد درد و مسکن  خوراکی مثل ژلوفن ؛مفنامیک اسید و... یا ترامادول؛ قبل از هایفوتراپی چیست؟                            پاسخ: مطمئن باشید استفاده خودسرانه  از این نوع دارو ها کاری 100% غلط است ،و بعید است که ؛هیچ پزشک مجربی، همچین موردی را توصیه کند ،اتفاقا تمام امید ما، بروز هر چه بیشتر " فرایند التهاب" در زیر پوست است.به این دلیل که ؛التهاب نقش فراخوان اولیه ؛برای شروع ترمیم و بازسازی ؛دارد ، لذا ما بایستی ، بیشترین  استقبال را از بروز پدیده التهاب ناشی از هایفوتراپی داشته باشیم ،نه اینکه با اسفاده از چنین داروهایی ، مانع بروز "  فرایند التهاب  " شویم چرا که هر چقدر فرآیند التهاب بیشتر و شدیدتر باشد؛شروع  و تداوم فرآیند ترمیم هم قوی تر خواهد بود.  خیلی بعیده که هیچ پزشکی  حاضر میشود با تجویز داروهای ضد دردی که ؛ ضد التهاب هم هستند( با مهار  کردن مسیر سنتز پروستاگلندین ها/ اسید آراشیدونیک) موجب سرکوب  فرآیندهای التهابی شود!!   !!!       تمام هدف ما ایجاد یک تخریب هدفمند زیر پوست است ،تا پس از بروز فرآیندهای التهابی مختلف ؛ بدن برای بازسازی نقاط تخریب شده ؛بسیج شود ،حال اگر مسکن ضدرد/ضدالتهاب تجویز شود ،خود شما بفرمایید نتیجه این ؛ آب الک کردن، چه خواهد بود؟؟   از سوس دیگر؛ استفاده از داروی ترامادول(شبه مخدر)با اون همه عوارض متعدد و غیر قابل کنترل هم از اون سوتی ها است که .....؛توصیه میکنیم با جستجوی کلمه "ترامادول" در گوگل خودتان مستقیما" ؛در مورد عوارض ناخواسته ترامادول؛ مشکلات و معضلات غیر قابل انکار مصرف ترامادول؛ مطالعه بفرمایید؛شاید هم این افراد بگویند :نه با با با یک دفعه چیزی نمیشه !!! که اتفاقا"و متاسفانه گزارشات متعدد در مورد اتفاقات ناخواسته ؛ با همون اولین مرتبه مصرف ترامادول؛موجود می باشد .باباجون ؛سلامتی مردم که بازیچه نیست،از ما گفتن ،خود دانید.!!! با این سوتی دادن ها  .....پس از مدتی مردم خواهند شنید که فلانی هایفوتراپی کرده ولی هیچ تغییری نکرده...؛  بازهم میگم:  خدا نکنه؛ اون بلایی که برخی تجار ؛بر سر "  پی-آر-پی " و "  کرایولیپولیز " آوردند؛ در مورد  هایفوتراپی هم اتفاق بیفته "  !!!

 پرسش: من خانمی 46 ساله هستم....بنا به توصیه یک خانم دکتر لیزر هایفو کردم؛ پوست صورتم خط خط سوخته.....لطفا"  من راراهنمایی کنید؟  پاسخ : به منظور درک بهتر از مشکلی که شرح داده اید ؛ لطف کنید عکس واضح (ولی با حجم کم) از مشکلی که در پوست صورتتون بروز کرده  برای ما ایمیل کنید تا بهتر متوجه منظور شما از : خط خط سوخته ؛ بشویم  ؛ چرا که کارکرد هایفو ؛ نقطه نقطه ای است نه خط خط؛ ،مسلما" هر کمکی که از ما بربیاد دریغ نخواهیم کرد . اما چند نکته قابل ذکر هستند :      اولین نکته: لیزر با هایفو فرق داره لیزر از جنس نور هستش و هایفو از جنس صدا ؛    نکته دوم: آیا مطمئن هستید اون کاری که انجام شده  لیزر نبوده؟   نکته سوم: اصولا" کارهای  پزشکی ممکنه یه جاهایی با درد ؛زخم ؛ ویا یک سری مسائل؛ همراه  شوند ، توصیه ما اینه که تو همچین شرایطی شکیبایی  و خونسردی خود را حفظ کنید و اجازه ندهید روحیه شما ؛ خدای نکرده خراب بشه        نکته چهارم : به پزشک خود همچنان اعتماد داشته باشیدمطمئنا" ایشان  هایفو
برای کنترل و بهبودی عارضه مورد اشاره  ؛حداکثر تلاش خود را خواهند کرد. نکته خودمونی : هرچند تقریبی جواب این سوال رو میدونم؛  اما میشه  . که : آیا از خودت پرسیدی چرا ، برا هایفوتراپی رفتی یه جای دیگه !!اما  اما به اینجا که رسیدی ؛ از ما سراغ گرفتی؟؟
 

 

” مرکز جوانسازی پرستیژ:خدمات سرپایی پوست و مو “