info@clinicprestige.com

پوستتان ازشما تشکرخواهدکرد

اسکار آکنه|جای جوش |آبله


اسکار آکنه|جای جوش |آبله

نمای ناخوشایند ناشی از حفره های عمیق/وسیع /متعدد به جا مانده از جوش جوانی/آکنه (و یا آبله) بر روی پوست افراد مبتلا برایشان ،دغدغه آفرین می باشد علت اصلی این عارضه بروز پروسه عفونت والتهاب از یک سو ,از سوی دیگر پاسخ دفاعی سیستم ایمنی بدن فرد مبتلا می باشد. متاسفانه این فرایند یک درگیری دو سر باخت برای فرد مبتلا می باشد .

فرایند التهابی ناشی از آکنه های اسکار گذار :

پس از شروع عملیات تخریبی توسط میکروب پروپینیوم آکنه در لایه های زیرین پوست ,این عفونت توسط سیستم ایمنی بدن شناسایی می شود .   بدن ما هم با اعزام گلبول های سفید (به عنوان سر بازان بدن)به ناحیه عفونی، سعی بر مداخله پیروزمندانه میکند. جنگ و جدال سنگینی بین طرفین رخ می دهد    و هر یک از طرفین برای نابود کردن دیگری اقدام به ترشح مواد تخریب کننده می نمایند تا بر دیگری فائق آیند

(یک جنگ میکروبی-بیوشیمیایی تمام عیار)

در این بین مدیاتور های التهابی نیز بر آتش معرکه می افزایند تا کار سریع تر انجام شود ولی متاسفانه آنچه از این جنگ وجدال برای فرد مبتلا به یادگار می ماند ،تخریب  برگشت ناپذیر  پروتئین های موجود در بافت پوست( کلاژن الاستین )و نیز تخریب( تمام ) لایه های پوست (از سطح تا عمق) می باشد                                                                        که به شکل حفره وفرو رفتگی های محدود/ وسیع /کم /متعدد/سطحی/ و یا عمیق می باشند.

برای درک بهتر اوضاع رخ داده ,تصور بفرمایید که, منطقه ای  مین  گذاری شده .... و  طی مدت کوتاهی تمام مین ها سپس منفجر شده اند.

آنچه پس از این انفجارها  باقی میماند حفرات وگودال های متعدد هستند.

    درمورد آکنه های اسکار گذار هم دقیقا همین اتفاق رخ میدهد منتها تخریب های انجام گرفته در زیر پوست از نوع  میکروبی-بیوشیمیایی بوده اند

پس از پایان روند تخریبی  بدن شخص سعی بر ترمیم مواضع آسیب دیده/ تخریب شده مینماید اما   متاسفانه همیشه بدن فرد قادر به ترمیم کامل این گودال ها/اسکار ها نمی باشد به همین دلیل در برخی موارد نیاز به مداخلات پزشکی آنهم برای  تمام لایه های پوست( از سطح تا عمق پوست) می باشد .

به لطف خدا   ما با اتکا بر تجارب بسیار موفق  قبلی ( با بهره گیری از چندین روش درمانی  و ضمن  استفاده از چند دستگاه)  میتوانیم این نوید امیدوارکننده را به عزیزانی که از اینگونه مشکلات رنج میبرند  بدهیم که:

در انتهای برنامه  درمانی (زیبایی- ترمیمی)،  آنها  با اعتماد به نفس رضایت بخشی شاهد فرو کش کردن احساس نا خوشایند قبلی (ناشی از دیده شدن اسکارهای قبلی) ، خواهند بود .

توقع ذهنی اشخاص مبتلا به اسکار آکنه ،برای بهبودی (از وضعیت موجود تا رسیدن به نتیجه مطلوب و آرامش بخش)

تعیین کننده هزینه وتعداد جلسات درمانی میباشد . 

خوشبختانه و با اتکا بر تجارب موفق آمیز قبلی میتوانیم   برای ترمیم این گونه اسکارها  نتایج عالی  با بازه موفقیتی  95-65 %  را نوید دهیم

البته میزان توفیق نهایی بستگی به شدت و عمق آسیب در ناحیه زخم و اسکار دارد.

هر چه شدت و وسعت ناحیه اسکار ها کمتر باشد پاسخ رویایی تری خواهیم داشت

شایان ذکر است روشهای سطحی از جمله پیلینگ و میکرودرم از حداقل رضایتمندی برخوردار هستند, چرا که فقط بر روی قسمت خارجی پوست موثرند و صد البته برای رسیدن به حداکثر نتیجه الزاما تمام لایه های درگیر بایستی مورد مداوا قرار گیرند  .

برای ترمیم مطلوب اسکار آکنه بایستی روشهای تهاجمی مثل از لیزر فرکشنال (CO2) ,درمارولر , ساب سیژن, فرکشنال آر-اف ,پی آر پی , درم ابریژن, و................ بهره برد.

روش قدیمی و البته  اشتباه ترین کار     تزریق هر گونه فیلر اعم از چربی یا ژل (های ماندگار و  یا قابل جذب )در عمق این اسکارها میباشد چرا که بدون در نظر گرفتن علت پاتولوژی موجود و تلاش برای برطرف کردن آن    صرفا بافت زیر جلد  با فیلر حجیم گردیده . البته عوارض این    روش کاری مطرود   نیز برای بیمار به جای خود محفوظ است

با توجه به ضرورت ارزیابی مستقیم چنین مشکلاتی توسط پزشک معالج و با  عنایت به مشاوره رایگان  توصیه میشود

پس از هماهنگی با کلینیک( گرفتن وقت) به ما مراجعه کنید تا ضمن  ارزیابی وضعیت موجود  برنامه درمانی و راهکار های رفع مشکل شما

به صورت کامل تشریح گردد

شکر خدا آنقدر تجربه  و تبحر داریم که بازه موفقیت درمانی بین95 -65  % را برای کسب  نتیجه  مطلوب نوید دهیم 

” مرکز جوانسازی پرستیژ:خدمات سرپایی پوست و مو “