info@clinicprestige.com

پوستتان ازشما تشکرخواهدکرد

ترمیم جای زخم|بریدگی|بخیه


ترمیم جای زخم|بریدگی|بخیه

معمولاً دیدن محل زخم،برش یا بخیه در ناحیه صورت , رقت انگیز است. و ای بسا موجب ترحم هر بیننده ای شود. چرا؟ .....چگونه؟.......این اسکار(زخم یا نمای بخیه) روی صورت فرد مقابل قرار دارد.

از طرفی بیشتر افرادیکه دچار چنین مواردی هستند دچار نوعی تشویش و نگرانی ناشی  از دیده شدن توسط دیگران هستند. 

اسکار جای زخم

 و

این بنده خدا ها چه شگردهایی که برای کمتر به چشم آمدن , اسکار, به کار که نمیبرند یکی زلفش رو پریشون میکنه یکی هم فکلش رو چتری تنظیم میکنه و .....د.

از طرفی هستند کهنه سربازانی که ابداً قصد پنهان کردن چنین مشکلاتی را ندارند ،چرا که جانفشانی و رشادت خود , در راه عقیده و دفاع از مردم و میهن , را افتخاری بزرگ برای خود میدانند.

اما همه افراد آسیب دیده چنین اعتماد به نفسی , ندارند .

حال بگذریم از اینکه بعضی ها , حتی بدون اسکار هم ,دچار هراس خود زشت انگاری(Dysmorpho phobia) هستند . در برخی موارد هم مشکل فرد مشکل ظاهر و زیبایی نیست مشکل , فلاش بک زدن به گذشته تلخی است که موجب آن اسکار شده است (مثلا فردی که در تصادف عزیزش را از دست داده, هر بار که به آینه نگاه کند,دیدن زخم... و ....باعث تجدید شدن خاطرات تلخی میشود که مدتها از آن گذشته) .

ترمیم جای زخم  

آنچه که هدف اصلی این اقدامات است به حداقل رساندن اختلاف سطح ناحیه آسیب دیده با بافت سالم است،چرا که بافت زخم با پوست عادی , ساختاری کاملا متفاوت دارد. لذا به عزیزان متقاضی خدمات ترمیمی ,گوشزد مینماییم که توقع ایشان برای محو شدن % 100 اسکار ها یک توقع غیرواقع بینانه است ,

 

بهترین موفقیتی که میتوان متصور شد % 95-65 بهبودی نسبت به قبل می باشد,که در این صورت کار انجام شده, جزو موارد بسیار عالی محسوب میشود.

در این میان هر چه زخم موجود تازه تر باشد امکان پاسخ بهتر وبیشتر از کار انجام شده بر روی اسکار محل زخم یا برش افزایش می یابد. بدین معنی که زخم هایی که چندین وچند سال از بروز آنها گذشته است پاسخ ضعیف تری به این مقوله درمانی می دهند .

این اقدامات نیاز به درک مراجعین در خصوص ،محدودیت زمانی ومیزان پاسخ گویی بافت آسیب دیده ایشان دارد،بدیهی است در کوتاه مدت وبه صورت آنی وفوری امکان رسیدن به نتیجه مطلوب مقدور نمی باشد اما چه بسا در طی یک دوره 6-3 ماهه بتوان بیشترین قرابت با آنچه که مورد نظر است رسید    میگویند ترمیم کردن زخم چیزی مثل شنای کرال پشت است ,در مسیری تلاش میکنی که ,تقریبا" هیچ قسمتی از مسیر را , واضح نمیتوانی ببینی.

به خوبی در خاطرم مانده که استادم و مرادم توصیه می کرد: کار (ترمیم) را ابدا آغاز نکنید مگر اینکه ,از همان ابتدا, بتوانید پایان کارتان را , کاملا" واضح -و صد البته تحسین برانگیز- تصور کنید , هیچوقت نگویید; [تا ببینم چه کار میتونم بکنم ] ,یااصلا دست نزنید یا برای بهترین نتیجه بسم االه رو بگین / ............ خدا رحمتش کند .

به هر روی در حال حاضر این نوید برقرار است که میتوان نمای ظاهری بسیاری از زخم های ناحیه صورت را با توفیق قابل توجهی ترمیم نمود و در این میان آنچه که از همه عوامل دیگر  مهمتر است وسعت ناحیه و وضعیت فعلی بافت موجود است لذا پیش از ارزیابی اسکار توسط پزشک معالج هیچگونه اظهار نظری در مورد نتیجه کار نمتوان ارائه کرد

تصویر زیر مربوط به اسکار سالک بر روی گونه خانم زیبایی است که برای ایشان تقدیر چنان رقم خورده بود که زبیایی چهره با چنین اسکار بزرگی عجین شده بود اما به لطف خدا و با توجه به روند جوابدهی که پوست صورت ایشان ، تاکنون داشته است ؛ پیش بینی میکنم نتیجه این اقدام ؛ به جالب ترین مورد از درمانهای ترمیمی اسکار ؛ که تاکنون  موفق به انجام آن ها شده ام خواهد شد ناگفته نماند  درمان ایشان هنوزتمام نشده است

اسکار سالک قبل  

تصویر زیر هم مربوط به  ترمیم اسکار سالک حین درمان میباشد انشاالله پس از خاتمه درمان هم عکس نهایی ارائه خواهد شد  

اسکار سالک

” مرکز جوانسازی پرستیژ:خدمات سرپایی پوست و مو “