info@clinicprestige.com

پوستتان ازشما تشکرخواهدکرد

هایفوتراپی|هایفو تراپی


هایفوتراپی|هایفو تراپی

هایفوتراپی پوست؛ یکی از تکنولوژی های موجود برای جوانسازی پوست است . هایفوتراپی با تخریب (منعقد/کوآگوله) کردن سلولهای عمق پوست و سطح خارجی عضلات(آپونورز) موجب سفت شدن و لیفتینگ پوست و در نتیجه جوان تر شدن قیافه و نمای ظاهری افراد میگردد. جوانسازی وکشیدن پوست صورت با روش هایفوتراپی کاملا" سرپایی است و نیازی به بیهوشی؛برش ؛بخیه؛ یا سوراخ کردن ندارد .

 هایفوتراپی ، روشی برای جوانسازی و لیفتینگ(کشیدن و سفت کردن) پوست(بدون جراحی و بیهوشی، کاملا"سرپایی)

 گردآوری و تالیف: دکترسید محسن معرفت خو

پرسش: برای جوانسازی و لیفتینگ پوست؛ روش هایی غیر جراحی که  تاثیر ماندگار و موفق داشته باشند ؛ کدامند؟  پاسخ: سالیان سال بود که؛درخواست مراجعین از ما(پزشکان پوست) ، برای کشیدن پوست صورت و گردن (با روشی غیر از جراحی ؛که نیازمند مراقبت نباشد؛ ماندگاری و نتیجه آن هم بلند مدت باشد)؛ بدون پاسخ بود. در واقع ،تقاضا بود ،اما امکانات و تکنولوژی فراهم نبود. اما،خوشبختانه ، هایفو تراپی و ترماژCPT ( نسل جدیدترماژ)توانسته اند با نتایج چشمگیر  ،این بن بست را از بین ببرند/برای مطالعه بیشتر در مورد  ترماژسی پی تی میتوانید این لینک را کلیک کنید) تا جوانسازی و لیفت پوست صورت و گردن ،با روش غیر جراحی نیزممکن شود.  کسب نتایج محسوس از یک سو ؛ و نیز سرپایی بودن هایفوتراپی و ترماژ CPT؛ موجبات رضایتمندی اکثریت قریب به اتفاق متقاضیان کشیدن پوست صورت (بدون جراحی) را فراهم نموده است؛ چرا که نه تنها از خطرات جراحی و بیهوشی خبری نیست ؛ بلکه، بلافاصله پس از لیفتینگ پوست متقاضیان ؛ ایشان میتوانند به زندگی کار و کسب عادی خود، بازگردند.

امتیاز ویژه هایفوتراپی : پس ازهایفوتراپی ؛ اثری از جای بخیه و برش،بر روی  پوست دیده نمی شود یعنی روشی کاملا"سرپایی وغیر جراحی (نه برش،نه بخیه  ،نه سوراخ کردن)و نیاز به هیچ مراقبت خاصی هم ندارد.

پرسش: آیا نتیجه اقدام به هایفوتراپی ؛ بلافاصله پس از انجام قابل مشاهده است؟ پاسخ : نخیر  ؛ چون هایفوتراپی روشی غیر جراحی است،پس توقع نتیجه مشابه با جراحی هم نباید داشت. لذا اثر هایفوتراپی هم آرام آرام ظرف 6-9 ماه کامل خواهد شد .چرا که بدن شما به زمان نیاز دارد تا تخریب زیر پوستی ناشی از هایفوتراپی را ، آرام آرام باسازی نماید؛ درست شبیه تخریب قسمتی هایی از یک ساختمان پس از زلزله  ؛  آیا قبول دارید که پس از زلزله ؛ کلی وقت لازم است تا بازسازی ساختمان  تکمیل شود؟ .

هایفوتراپی بر مبنای تکنولوژی هایفو   High Intencity Focused Ultrasound = HIFU استوار است.

خوشبختانه هم اکنون هایفوتراپی یکی از روشهای در دسترس برای کشیدن پوست صورت  است.

پرسش: هایفو تراپی برای رفع  چه مشکلاتی انجام میگیرد؟  پاسخ: در ناحیه صورت:(برای بهبود و اصلاح ؛ خط خنده ، افتادگی نسبی ابرو و پلک ،چروک کنار چشم، شل شدگی پوست صورت) ؛   در ناحیه گردن  :(شل شدگی پوست، غب غب)

جوانسازی,هایفوتراپی,سی پی تی ترماژ     

پرسش:نتایج و کارایی هایفوتراپی بر روی پوست ما چیست؟ پاسخ *جوانسازی و کشیدن پوست *ترمیم چروک  کنار چشم *اصلاح غبغب* ترمیم خط خنده  * برجسته شدن گونه ها* بالا کشیدن کنار ابروها  * 

هایفوتراپی                            

 پرسش: لطفا" نحوه کار دستگاه هایفو تراپی (مثلا" آلترا یا دابلو) و چگونگی تاثیر آن را به سادگی بیان کنیید .  پاسخ:اجازه بدهید با یک مثال شروع کنیم، اگر شما ساعت ها کاغذی را  جلوی نور خورشید بگیرید ،آیا نور آفتاب میتواند کاغذ را بسوزاند ؟ مسلما" خیر ؛ اما اگر از یک ذره بین استفاده کنید میتوانید با کانونی کردن انرژی امواج نورر در یک نطقه بسیار کوچک ؛ نور را متمرکز کنید،کم کم ، آن نقطه داغ و داغ تر میشود،و در ادامه ، انرژی کانونی شده امواج نور خورشید ،میتواند کاغذ را بسوزاند ؛ تکنولوژی هایفوتراپی برای زیبایی و جوانسازی پوست نیز دقیقا" با همین  روش؛ امواج اولتراسوند را در لایه های زیرین پوست شما ؛ کانونی می کند. پس از تخریب سلولهای عمق پوست؛ بدن خود شما فرآیند جوانسازی و سفت کردن پوست ،را آغاز می کند . به این دلیل که پوست شما به عنوان بافت زنده خود، از قدرت "خود-ترمیمی "برخوردار است

پرسش: کاش ؛ برای درک بهتر توضیحات بالا در مورد هایفوتراپی ؛ از فیلم هم استفاده می کردید؟ پاسخ : خوشبختانه فیلم هایی در مورد هایفوتراپی  قبلا" انجام شده و شما میتوانید  با کلیک کردن بر روی این لینکها:  هایفوتراپی/ یوتیوب +  هایفوتراپی/ آپارات  می توانید ویدئوی نحوه انجام هایفوتراپی را  (بر روی ژل شفاف) مشاهده فرمایید.  

پرسش: آیا پس از هایفوتراپی ،  واقعا" هیچ علامتی برای هیچ فردی بروز نمی کند؟واقعا" هیچی؟پاسخ : همکاری فرد متقاضی با پزشک حین هایفوتراپی ؛دارای اهمیت زیادی است، درصورت عدم حرکت صورت فرد حین هایفوتراپی در اکثریت افراد ،تقریبا" هیچ علامتی بروز نمی کند.حداکثر اینکه که چند ساعت بعد ازهایفوتراپی ،یه مقدار مختصر پوست صورت فرد؛ قرمز باشد(البته فوق العاده کم)  یا تورم مختصری بروز نماید و یا پساز لمس پوست صورت توسط خود فرد ،بگوید: بعد از هایفوتراپی، پوستم یه خورده به لمس حساس شده ؛که همه اینها  هم زودگذر هستند ودر " کوتاه مدت " برطرف خواهند شد.

 پرسش: مدت زمان هر جلسه درمانی چقدر است؟  پاسخ :از  30 تا 180  دقیقه    

 

 

هایفوتراپی  دابلو

پرسش: چگونه ممکن است ؛هایفو تراپی موجب جوانسازی پوست شود اما در ظاهر پوست سالم و دست نخورده بماند و به برش و بخیه و سوراخ کردن هم ،نیازی نباشد؟       پاسخ: اتفاقا تمام هنر و ارزش هایفو تراپی همین ویژگی منحصر بفرد آن است  که ظاهر پوست،از سوراخ کردن و برش وبخیه ؛در امان می ماند.دلیل این امر ،هم به چند نکته باز میگردد: اول، منبع تولید امواج اولتراسوند(Transducer) در هایفوتراپی ؛ خاصیتی مثل ذره بین،دارد که میتواند امواج اولتراسوند را کانونی و متمرکز نماید. دوم اینکه: در زمان برخورد موج اولتراسوند با لایه خارجی پوست، انرژی  تک تک امواج ؛ضعیف است .و چون امواج هایفو در سطح خارجی پوست چون هنوز کانونی نشده اند قدرت تخریبی ندارند تا در نطقه برخورد با پوست ؛ باعث آسیب یا زخم شوند، اما ، وقتی این امواج در عمق پوست متمرکز و کانونی شوند؛ می توانند اثر یکدیگر را تشدید و تقویت( هم-افزایی)  نمایند( پدیده رزونانس). کانونی شدن امواج اولتراسوند و ایجاد رزونانس؛  در عمق (1/5 ،3، 4/5)میلیمتری زیر پوست باعث ایجاد حرارت (کنترل شده) 65 تا 70 درجه سانتیگراد؛می گردد، و این حرارت  باعث تخریب (منعقد-کوآگوله)شدن سلول های موجود در آن نقطه میشود.لطفا" با دقت به شکل قبلی و نیز تصاویر زیر توجه کنید

                                       کشیدن و لیفت پوست       

 پرسش: آیا ممکن است با مثال از وسایل و اشیایی که برای ما آشنا هستند این مکانیسم را بهتر شرح دهید؟ پاسخ : برای نزدیک شدن ذهن شما با مکانیسم  هایفوتراپی، بهتر است به دستگاه مایکروفر موجود در آشپزخانه، اشاره کنم. همانطور که میدانید امواج مایکرو ویو، در مایکروفر  ، موجب پخته شدن کل حجم مواد غذایی شود. اما در هایفوتراپی فقط برخی نقاط در زیر پوست شما  تخریب (کوآگوله-منعقد) می شود. در مایکروفر ،انرژی دستگاه به صورت طولانی تر (چندین و چند دقیقه)؛‌  ماده غذایی را هدف قرار میدهد  اما در هایفوتراپی رگباری از امواج کانونی ؛ زیر پوست را نقطه به نقطه ؛ تخریب میکنند (پس ؛ زیر پوست هم قسمت های دست نخورده وجود دارد  و هم قسمت های آسیب دیده). در هایفوتراپی مدت زمان شلیک امواج اولتراسوند به هر یک از نقاط هدف (در زیر پوست) فقط؛ کسری از ثانیه است. و نقاط مجاور بعدی در زیر پوست ؛ بلافاصله یکی پس از دیگری توسط دستگاه هایفو تراپی تخریب می شوند(مشابه با کار مسلسل- منتها مسلسل زیر پوستی) ،به همین دلیل سطح بیرونی پوست کاملا" سالم و بدون عارضه باقی می ماند .چرا که تمام اتفاقات ؛زیرپوست رخ میدهند. با دقت در تصویر بالا ؛ که نتیجه تست هایفوتراپی بر روی گوشت گاو است نقاط تخریب(منعقد- کوآگوله) شده قابل مشاهده هستند. 

پرسش:لطفا"درباره این جمله:هایفوتراپی تهاجمی نیست  بلکه سلول ها را منعقد (کوآگوله)میکند به زبان ساده توضیح دهید
پاسخ: اگر ما 3-4 دقیقه یک تخم مرغ را  درون  آبی که دمای آن حدود ۶۰-۷۰ درجه سانتیگراد است (هنوزآب  جوش نیامده ) قرار دهیم ،برای قسمت شفاف و آبکی آن چه اتفاقی میافتد؟     پس از رسیدن حرارت به داخل تخم مرغ  قسمت شفاف ؛ دیگر نه آبکی است و شفاف  است و نه ؛ کاملا  پخته شده  ؛این حالت را منعقد(لخته-کوآگوله) شدن میگویند. مثال دیگر: خون  تا وقتی که درون رگ است مایع است و روان ؛ اما به محض خروج از رگ ؛لخته (کوآگوله) میشود. البته،در  هایفوتراپی  تمام بافت کوآگوله نمیشود، بلکه  نقاط کوآگوله شده( کروی ) با ابعاد حدود 1/5-1 میلیمتر مکعب در  عمق پوست (در میان بافت کاملا سالم )؛ایجاد می شوند؛ در این فرآیند تخریب انهدامی، رخ نداده  است بلکه در واقع کالبد سلولها  دست نخورده میمانند ، اما محتویات سلول ها ؛انگار پخته شده اند وسلول دچار مرگ (لخته ای-انعقادی) شده است.از طرفی بافت اطراف نقاط کوآگوله شده که کاملا سالم و دست نحورده هستند ؛بلافاصله ؛ درصدد کمک به بازسازی وترمیم نقاط آسیب دیده، برمی آیند.ثمره این ترمیم و بازسازی را جوانسازی  پوست با روش هایفوتراپی میگوییم .که نتیجه نهایی آن سفت شدن/جمع شدن پوست صورت  میباشد.

پرسشمن 44 ساله هستم, و میخواهم برای هایفوتراپی اقدام کنم ، هزینه یک جلسه هایفوتراپی برای کل صورتم ؛ چقدر است؟  پاسخ : 44 ساله داریم تا 44 ساله!!! سوال شما چند ایراد اساسی دارد!! اولا": مهمترین نکته این است که قبل از هر چیز ،شرایط عمومی بدن بویژه پوست شما، بایستی توسط پزشک ارزیابی شود ، (چه بسا هایفوتراپی  برای شخص شما ممنوع باشد!!) دوما" آیا قبول دارید؟شرایط و وضعیت پوست صورتهمه 44افراد ساله ، مثل هم نیست؟.   روال کاری مرکز جوانسازی پرستیژ در مورد هایفوتراپی یا سایر روشهای سرپایی جوانسازی پوست ، به این صورت است که ابتدا در جلسه مشاوره و معاینه اولیه (رایگان/در حد 10دقیقه) ارزیابی اولیه از شرایط پوست شما  توسط آقای دکتر معرفت خو ؛ صورت میپذیرد.پس از ارزیابی پوست شما؛اگر ایشان تائید کنند که انجام هایفوتراپی برای رفع مشکل شما موفقیت آمیز خواهد بود ، تازه اون موقع است که شما کاندید هایفوتراپی می شوید.پس لازم است که اوضاع(کلی سلامت و  جسمی شما و بویژه) پوست شما ارزیابی شوند و بنابر نیاز پوست شما ، نوع کارتریج ها و  تعداد رگبار(شات)هایی که از هر کارتریج به منظور جوانسازی پوست شما، بایستی بکار روند را ،برنامه ریزی می شود یعنی نه تنها ، نوع کارتریج ها، بلکه تعداد رگبارهای لازمه ازهریک از کارتریج ها برای هر یک از متقاضیان متفاوت است. در مرکز جوانسازی پرستیژ هزینه  هایفوتراپی بر اساس تعداد رگبار(شات)ها محاسبه میشود، و میزان تعرفه  بستگی به تعداد رگبار(شات) دارد. مثلا هزینه جوانساری پوست شما با روش هایفوتراپی با 400 شات /600 شات یا  500 شات متفاوت است. طی 4 سال تجربه انجام هایفوتراپی در سالهای(92/93/94/95/96) ،اینجانب برای هر فردی برنامه درمانی مخصوص به ایشان را اجرا کرده ام و چون برنامه اجرا شده  برای مراجعین ،برمبنای شرایط فرد اجرا شده است( فن و فوت کوزه گری)، شاهدحصول نتایج موفقیت آمیز در هایفوتراپی بوده ایم.

پرسش:من 65 ساله هستم به هیچ وجه قصد جراحی ندارم اما چون در مورد هایفوتراپی چیزهایی شنیدم ، تمایل دارم که با روش هایفو برای جوانسازی صورتم اقدام کنم ، برای من خیلی مهم است که کار شما، 100% تضمینی باشد و دقیقا" بگویید ظاهر من چند سال جوان خواهد شد؟  پاسخ : خدمت شما مادر بزرگ عزیز عرض شود که  در سنین بالاتر از  55 سالگی ؛  کشیدن پوست با روش  جراحی بر ؛ هایفوتراپی؛ ارجح است.(هایفوتراپی برای سنین قبل از یائسگی موثر تر است). و اما در مورد تضمین ؛ هیچیک از حوزه های پزشکی تضمین پذیر نیست (کسی هم قول تضمین داد؛ شما باور نکن ). نکته : هرچند تبلیغات کاذب برای سوداگری کم نیست ، ولی ایجاد توقع واقع بینانه برای متقاضیان، از امکانات و محدودیت های تکنولوژیک از یک سو ، و نیز شفاف سازی نتایج حاصله از  تجارب و مقدورات علمی موجود ،حق مسلم متقاضی  و وظیفه پزشکانی است که مورد سوال قرار میگیرند .  خلاصه کلام اینکه:  هنوز هیچ روشی ،چه جراحی ، چه غیر جراحی وجود ندارد که بتوان با آن روش ، مشابه کاری که ،حضرت یوسف (به اذن الله) برای زلیجا کرد ،تکرار نمود.(زلیجا که پیرزنی فرتوت بود ،دوشیزه شد!!!چون آنجا بحث ، بحث معجزه بود نه طبابت). پس قبل از هرگونه خیال پروری و رویاپردازی؛ لازم است توقعات خود را با امکانات موجود تطبیق دهید؛ متاسفانه، حالا حالاها تبدیل ، لولو  به هلو ،امکان پذیر نیست.

کدامیک صحیح تر است هایفو تراپی ،آلتراپی یا دابلوتراپی؟ مسلما" هایفو تراپی از سایر اصطلاحات صحیح تر است ،به این دلیل که  روش درمانی با  تکنولوژی هایفو اشاره دارد .که اتفاقا" استفاده از اصطلاح هایفوتراپی (در زمینه پوست و زیبایی) را نگارنده این متن(دکتر معرفت خو ) برای اولین بار در ایران به کار برد. چون زمانی که این تکنولوژی تازه عرضه شده بود؛ یا باید ازیک جمله طولانی( مثلا":کشیدن پوست با امواج اولتراسوند کانونی شده و تشدید یافته) استفاده میشد یا اینکه یه کلمه خاص جایگرین آن جمله می شد، که نتیجه این معادل یابی،آوردن کلمه هایفوتراپی (از فیلد درمانی>>prostate cancer )به عرصه پوست و زیبایی بود ، شاهد این قضیه عکسهای متعدد از نتیجه جستجوهای گوگل میباشد /حتی تا ابتدای سال 93 تنها منبع فارسی زبان در مورد لیفت پوست بدون جراحی و با روش هایفوتراپی ،مطالب مربوط به سایت مرکز جوانسازی پرستیژ بود که بعدها ، سایر سایت ها؛حتی سایت های غیر پزشکی برای اطلاع رسانی به مخاطبان خود، از مطالب ما برای غنی کردن سایت شان استفاده کردند؛قطعا" مقایسه محتوایی ،توسط خوانندگان ،سایت مرجع، را مشخص خواهد کردهایفو تراپیهایفوتراپی

 

 آلتراپی ultherapy به هایفوتراپی با دستگاه، آلترا،اشاره دارد  از سوی دیگردابلو/doublo نام تجاری/برند ، دستگاه هایفوتراپی دابلو  ،از شرکت کره ای (hironic) است       اصطلاح هایفوتراپی به  این دلیل صحیح تر است که  به درمان با تکنولوژی ( HIFU)هایفو اشاره دارد .  لذا اصطلاح هایفوتراپی نسبت به سایر موارد از جامعیت علمی بهتری برخوردار است . البته با توجه با کار تحقیقاتی بسیار دقیق و علمی که شرکت آمریکایی ulthera,incداشته است شاید پذیرفتنی باشد که اینها به عنوان پیشرو در انجام: روش لیفت غیر جراحی پوست صورت و گردن با تکنولوژی  هایفو ،ادعای آلتراپیULTHERAPY=ultrasound therapy را مطرح کنند ، اما برای لفظ دابلوتراپی هیچ سندی نیافتیم .

پرسش:سیر انجام مراحل کاری مربوط به هایفوتراپی، در کلینیک پرستیژ؛ توسط چه کسانی انجام میشود /آیا این کار توسط اپراتور خانم هم انجام میشود؟                پاسخ : تمام مراحل هایفوتراپی از مشاوره و غربالگری و معاینه تمامی  متقاضیان گرفته تا آخرین مرحله هایفوتراپی، فقط توسط آقای دکتر معرفت خو انجام میشود ؛اولا" به این دلیل که  آشنایی کامل با آناتومی اعصاب و عروق ناحیه سر صورت  و نیز گردن کاملا" الزامی و ضروری است( ای بسا با کوچکترین سهل انگاری توسط اپراتور ناآشنا با آناتومی اعصاب صورت و نیز فاقد دانشی که به استثمار کشیده شده ،فلج اعصاب صورت و یا احیانا" عوارض  دیگری به بار آید)، از سوی دیگر هیچ توجیهی وجود ندارد تا پزشک از معاینه مراجعین  طفره برود مسلما" معاینه فردی که کاندید هایفوتراپی میشود توسط پزشک از جمله حقوق غیر قابل انکار فرد متقاضی می باشد ،آیا محل تردید نیست ؛ فردی که، متقبل پرداخت هزینه چند میلیونی میشود توسط افراد فاقد صلاحیت ،مورد مصاحبه و مشاوره (و نه معاینه) قرار گیرد. مسلما" تمامی متقاضیان خدمات پزشکی باید ازحقوق خود مطلع و نسبت به رعایت حقوقشان  توسط مراکز پزشکی حساس باشند، اگر فردی برای خود ارزش قایل نشود چطور می توان از دیگران توقع داشت برای وی حکم  دایه مهربان تر از مادر داشته باشند.بگذریم. 

پرسش: آیا تمامی نقاط صورت و گردن را میتوان تحت هایفوتراپی قرار داد؟ پاسخ : نه به هیچ وجه؛ در ناحیه پیشانی و کنار لب-چانه،  به دلیل وجود اعصاب حسی و حرکتی فراوان و احتمال فلج شدن این اعصاب ،محدودیت جدی برای انجام هایفوتراپی داریم؛ حول و حوش چشم ، یعنی پلک های بالا پایین و کنار چشم هم به علت ریسک بالای آسیب به چشم و خطر کوری ، نبایستی هایفوتراپی انجام گیرد .

پرسش: شما از فلج اعصاب صورت و یا احیانا" عوارض دیگر صحبت کردید،منظور شما چیست؟ کاربری این تکنیک چه نکات خاصی  دارد؟ پاسخ:به تصویر زیربا دقت توجه کنید:خطوط زرد ، مسیر تنه عصبی ؛اعصاب حسی و حرکتی صورت را نشان میدهد،در این مسیرها ،کاربرد فرکانس 4 و 7 مگاهرتزی ،ممکن است با خطر آسیب غیر قابل برگشت و فلج اعصاب مذکور ؛ توام شود. بنابراین ؛ کاربرد فرکانس 4 و 7 مگاهرتز در این نواحی، با محدودیت جدی روبروست. هایفوتراپی خطرات

پرسش: ممکنه بیشتر توضیح بدین که ،چگونه فرکانس 4 و 7 مگاهرتزی برای اعصاب (برخی نقاط خاص صورت) ایمن نیستند ؛ولی فرکانس  10 مگاهرتزی ،ایمن است؟  پاسخ :لطفا" به شکل زیر توجه کنید

هایفوتراپیهمانطوریکه  میبینید فرکانس 10 مگاهرتزی به عمق پوست نفوذ، ندارند؛ از طرفی پوست نواحی پیشانی و دور دهان چندان ضخیم نیستند و چه بسا ،تنه اعصاب مورد اشاره  که در عمق 2.5 تا 4 میلیمتری پوست  قرار دارند، با مواج 7 و 4 مگاهرتزی دچار آسیب غیر قابل برگشت شوند، دیگه همین مونده که  طرف برای جوانسازی بره ؛  اما عصب صورتش ؛آسیب ببینه و یک طرف صورتش فلج  بشه ؛ لذا با فرکانس 10 مگاهرتزی(به دلیل عدم نفوذ به عمق) هیچ آسیبی به این اعصاب  نمی رسد، نتیجه: با فرکانس 10 مگاهرتزی ، هم جوانسازی انجام میشه هم کار از ایمنی لازم برخوردار هستش.

 

هایفوتراپی

 پرسش  :اگر انجام هایفوتراپی در ناحیه پیشانی ممنوع است ، پس چگونه بالا کشیدن ابرو با هایفوتراپی ممکن است؟پاسخ: انجام هایفوتراپی در نواحی فاقد اعصاب بلامانع است و به همین دلیل میتوان گوشه ابروها را با هایفوتراپی لیفت کرد   

کیفیت  و کارایی هایفوتراپیانواع  دستگاه های هایفو تا چه حدی متنوع است؟ پاسختنوع بسیار گسترده ای وجود دارد . از دستگاه خانگی گرفته (شکل روبرو-دستگاه های غیر پزشکی)به منظور مصرف در منزل ؛تولید شده، که در واقع اسباب بازی است تا محصول شرکت تولید کننده ای  که  دستگاه را براساس کار علمی و تحقیقی، تولیدمی کند و سیاست تولید تک محصولی   دارد.   اینکه دستگاهی که تولید آن با تکنولوژی؛ های تچ/High Tech. ، وزنی کمتر از 4-5 کیلوگرم خواهد داشت ، را پس از کپی کاری با بدنه هاییکه ابعاد بسیار بزرگ و در عین حال گل منگلی و با وزن 60-80 کیلوگرم به بازار عرضه میکنند تا  شگردی برای پیروزی چشمان ظاهربین را بر منطق علمی، فراهم کنند(نکته جالبی است که برای کاربران آسیایی نطقه ضعف بسیار شکننده ای  محسوب میشود ؛چرا که فکر میکنند یه دستگاه هر چی گنده تر باشه  کارایی اون بهتر است. !!!!)  لذا برای فراهم ساختن امکان مقایسه تکنولوژِیک این شرکت ها ،توسط خودشما ؛ میتوانید با کلیک کردن بر نام لاتینulthera, inc    CHONGWOO    HIRONIC   ITC Co.   CLASSYS    WON TECH  هر یک ازاین شرکت ها ،مستقیما" به سایت آنها مراجعه نموده و تفاوت تکنولوژیک آنها راشخصا مقایسه بفرمایید.

پرسش: شما در مرکز جوانسازی پرستیژ از کدام برند برای هایفوتراپی استفاده میکنید؟ پاسخ:هدف ما تبلیغات برند نیست و اتفاقا" برخلاف تصور شما، تبحر و مهارت پزشک از هر عامل دیگری مهم ترمیباشد .تهیه دستگاه موثر ،شرط کافی برای اخذ نتیجه خوب نیست. شما اگر رانندگی بلد نباشید، خریدن ماشین آخرین مدل چه نتیجه ای خواهد داشت؟ به صورت کلی عرض میشود که در حال حاضر مرکز جوانسازی پرستیژ  مجهز به 3 مدل دستگاه (کاملا متفاوت) هایفوتراپی متفاوت میباشد.

پرسش :برای افراد متقاضی کشیدن پوست با دستگاه هایفو تراپی چگونه درد را کنترل میکنید؟ بیهوشی یا بیحسی ویا مسکن خوراکی ؟       پاسخ: در اکثریت افراد به هیچکدام نیازی نیست. ضمن اینکه قدرت دستگاه قابل تنظیم است و در صورت لزوم میتوان درجه دستگاه را برای قدرت و توان کمتر تنظیم نمود؛ البته کم شدن توان و قدرت نیجه اش کمتر شدن تخریب زیر جلدی است  . هر چند در افراد  خیلی حساس  سوزن سوزن شدنTING LING (و یا احساس مواردی  مثل قلقلک،  ماساژ ، گرمایش و سوزن سوزن شدن یا سوزش زیر پوست ) بیان میشود .ولی خوشبختانه برای اکثریت بالایی از متقاضیان لیفت پوست صورت  با روش هایفوتراپی ؛نیازی به  کار خاصی نیست.و هایفوتراپی خیلی راحت و سرپایی انجام پذیر است. و در مورد بیهوشی که پرسیدین؛ اصلا" نیازی به بیوشی نیست.(امتیاز ویژه هایفوتراپی سرپایی بودن و بی نیاز بودن از بیهوشی است) . خب؛ اینجا من یه سوال از شما دارم؟ حالا ، گیریم که کار هایفوتراپی یه کوچولو سوزش هم داشته باشه ؛مگه نشنیدین: بکشم خوشگلم کن!! آیا ارزشش رو نداره که طرف؛ چند لحظه احساس سوزش  بکنه اما بعدش صاجب پوستی جوانتر بشه ؟؟؟ در کل شما برای  درد زیاد نگران نباشین، شما برا  جوان شدن تصمیم بگیر و بسم الله رو بگو؛ راهکارهای تسکین درد با ما 

پرسش: بهترین پاسخ هایفوتراپی ؛ را در کدام گروه سنی می توانیم ؛ببینیم؟  ضمن اینکه متقاضیان کشیدن پوست با روش هایفوتراپی؛به چند جلسه هایفوتراپی نیاز دارند؟ پاسخ: بهترین و بیشترین جوابدهی هایفوتراپی (خانم ها) را در متقاضیانی که در سنین قبل از یائسگی هستند، میتوانیم شاهد باشیم لذا برای این گروه (چون دچار یائسگی نشده اند)  معمولا" 1 جلسه هایفوتراپی کافیست ؛ اما در صورت بروز مشکلات خاص برای افراد کمتر از 50 ساله  و یا بروز یائسگی ؛ چه بسا ، یک جلسه هایفوتراپی برای ایشان کفایت نکند؛ که در این موارد بهتر است، بعد از گذشت  6-10 ماه ؛ یک نوبت دیگر هم ، هایفوتراپی؛ برا ی ایشان تکرار شود،. با اینحال شرط اصلی توفیق ما  ؛ وضعیت فعلی سلامت عمومی و پوست افراد متقاضی است و ملاک قرار دادن عدد و رقم سن و سال، کاری بی مورد است؛ مسلما" شرایط عمومی و  نیز ، پوست ،خانم 45 ساله ای که در 38 سالگی جراحی سنگینی مثل، توتال ابدومینال هیسترو(سالپنژو-اووفور)کتومی داشته و مثلا چند ماه هم تحت مثلا شیمی درمانی بوده با خانم 45 ساله و هم  سن و سالش که تا به حال  هیچ مشکلی نداشته وحتی 1 قرص آسپیرین هم نحورده ، بسیار متفاوت است

   پرسش:چه فصل/زمانی برای هایفوتراپی (مخصوصا" در خانم ها)مناسب تر است ؟ آیا توصیه خاصی مطرح می باشد؟     پاسخ : هایفوتراپی، بر خلاف لیزرهای تهاجمی یا نیمه تهاجمی ،محدودیت فصلی/زمانی، ندارد ؛ اما چه خوب شد که در مورد محدودیت زمانی  برای هایفوتراپی  در خانم ها ، سوال کردید  ؛نکته؛با عنایت به عوارض و ناراحتیهای متعدد ناشی از سیکل ماهیانه در خانمها ،بهتراست ،انجام هایفوتراپی خانم ها ، به  2-3 روز پس از پایان یافتن  پریود  ماهیانه؛ موکول گردد.  

پرسش:  آیا ممکنه بگین روال کاری شما قبل از انجام هایفوتراپی چیست؟ مطابق استاندارد کلی خدمات پزشکی،  در ابتدا وضعیت بالینی و نیز  پوست شما، توسط پزشک{دکتر معرفت خو با سابقه کاری(نزدیک به 20 سال) خدمت به مردم (در ایران و خارج از کشور) } مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت ،طی  جلسه مشاوره(رایگان) تطبیق یا عدم تطبیق ؛توقع بیمار ،با مقدورات ممکن، بررسی می شود .تا امکان اخذ بهترین تصمیم ممکنه برای متقاضی جوان سازی و لیفت پوست صورت وگردن،با روش هایفوتراپی فراهم شود.در واقع اینطور نیست که از همون اول بسم الله ،برای همه افراد متقاضی هایفوتراپی(کشیدن پوست صورت و گردن با روش غیر جراحی)،؛بلافاصله اقدام به  اینکار بکنیم؛ بنابراین ،بعد از جمع بندی اطلاعاتی که در جلسه مشاوره  رد و بدل شدند ؛ بهترین و موثزترین راهکار برای جوانسازی پوست(و نمای ظاهری چهره تان)؛ به شما پیشنهاد خواهد شد، پس از این مرحله شما ؛می توانید برای انجام هایفوتراپی ؛ویا بهره مندی از روشهای دیگه تصمیم گیری نمایید؛ ضمن اینکه اگر قرار شد برای شما هایفوتراپی انجام بشه ؛حتما" قبل از انجام هایفوتراپی(یا هر اقدام دیگری) از پوست صورت شما عکس و فیلم تهیه (وبه عنوان سند غیر قابل انکار) بایگانی و حفظ خواهد شد. تا با استناد بر تصاویر تهیه  شده روند کار قابل پیگیری باشد( تا خدای نکرده هیچ حقی از شما ضایع نشودهایفوتراپی کشیدن پوست صورت  

پرسش: به چه دلایلی هایفوتراپی برای لیفت و کشیدن پوست صورت،در افراد کمتر از 50 سال سن ارجح تر از روش جراحی میباشد؟ پاسخ : لیفتینگ پوست با روش جراحی در افراد با سنین 60 و یا بالاتر تغییرات چشمگیری دارد اما در سنین کمتر از 50،این قضیه زیاد چشمگیر نیست، پس چرا ، بایستی در سنین قبل از یائسگی ، خطرات بیهوشی را به خودتون تحمیل کنید؟؟؟، مهمترین مسئله، در این بین، مربوط  می باشد به عوارض غیر قابل جبران بیهوشی بر کارایی مغز انسان و نیز کبد و ریه ها ؛ پذیرفتن مخاطرات بسیار گسترده بیهوشی فقط وقتی معقول خواهد بود که فرد؛ با خطر مرگ روبرو باشد؛ حتی ؛حتی ،اگر بیهوشی هیچ خطری نداشت ؛ با اسکار محل برش و بخیه و بروز گوشت اضافه ای که در ناحیه جراحی بروز می نمایند چه خواهید کرد؟ تا یه روش بی خطر و موثر وجود داره چرا شما دنبال دردسر هستید؟

   پرسش : اتفاقا" من شنیدم که جدیدا" با استفاده از روش اندوسکوپی ؛اقدام به لیفت پوست صورت و پیشانی میکنند ، که نه نیاز به  برش داره و نه نیاز به بخیه ؛فقط با ورود از چند تا سوراخ ؛ در نطقه ای که پوست سر؛ با مو پوشیده شده؛  کار انجام میشه؟ آیا هنوز هم  شما معتقدید که هایفوتراپی بهترین انتخاب هستش ؟        پاسخ : بدون شک برای سنین 50-45 سال و کمتر از آن ؛هایفوتراپی پوست بسیار بسیار بهتر از کشیدن پوست صورت با روش اندوسکوپی میباشد؛ در کل  و به طور خلاصه تمام روش های جراحی در دو  سه کلمه خلاصه میشوند: برش/جراحی/ بخیه ؛  ؛که این روند برای بدن ما ؛رویداد خیلی بدی به حساب نمیاد و خیلی هم؛ چیز خطرناکی نیست  همه ما میدونیم که اگه ؛ بافتی که برش بخوره ؛اتوماتیک وار خودش جوش میخوره ، درست؟؟    ، ولی توجه بفرمایید که  اگه جراحی به منظور لیفت پوست صورت، به زمانی حدود  1تا 2 ساعت بیهوشی  نیاز دارد ؛ روش لیفتینگ پوست با اندوسکوپی، اقلا" به 5 تا 8 ساعت بیهوشی نیاز دارد؛   خب! آیا شما هنوز فکر می کنید روش اندوسکوپی روش مناسبی است؟     کلا"  یه جمله از من یادگار داشته داشید:  فقط و فقط  وقتی تن به بیهوشی بدهید که خطر مرگ و  یا تهدید زندگی ؛ در میان باشد، خود دانید.  

 پرسش : آیا هایفوتراپی ؛ هیچ خطری درآینده برای متقاضی ندارد؟  پاسخ : آیا شما از سونوگرافی کردن جنین ،کبد ،کلیه و... ترس و واهمه ای دارید ؟؟  یا  سونوگرافی را به عنوان یک  روش ایمن میشناسید؟   تکنولوژی مورد استفاده در هایفوتراپی دقیقا" با تکنولوژی سونوگرافی یکی است اما تنظیمات انرژی  و نیز کاربری این دو روش ،با هم متفاوت است ، در سونوگرافی نفوذ و انتشار  امواج ماورا صوت ، به داخل بدن ، واگرا است اما در هایفو تراپی نفوذ و انتشار امواج به پوست همگرا است،  لذا با توجه به تحقیقات علمی به عمل آمده در مورد ایمن بودن  کشیدن پوست صورت با روش،هایفوتراپی ،به راحتی میتوان گفت: خیالتون برا آینده کاملا" راحت باشه   

پرسش: بعد از گذشت چند دقیقه ؛چند ساعت؛ چند روزیا چند هفته؛ نتیجه کشیدن پوست صورت با روش هایفوتراپی؛  نمایان خواهد شد؟ پاسخ :راستش را اگر بخواهید تغییرات از هفته دوم، سوم به بعد،آرام آرام  قابل مشاهده خواهند بود، اما به منظور پوشش نگرانی برخی از مراجعین، ما این گونه بیان میکنیم که:دست کم 100روز ،بایستی زمان بگذرد تا نتایج بالینی هایفوتراپی ؛ به شکل کاملا" محسوس و تثبیت شده و قابل قضاوت(با نگاه کردن عادی) بروز نمایند، هر چندروند جوانسازی ؛دقیقا" بلافاصله پس از اتمام هایفوتراپی؛ توسط بدن خود شما شروع خواهد شد.اما  به زمانی حول و حوش10 - 3 ماه نیاز هستش تا فرآیند جوانسازی درافرادی که تحت هایفوتراپیبرای کشیدن پوست قرار گرفته اند کاملا" تکمیل شود.یک مثال:اگر شما یک قطار را در نظر بگیرید؛ پس از رسیدن اولین واگن به( ورودی) تونل ، مدتی طول میکشد تا بقیه واگن ها هم  نیز وارد تونل شوند

 پرسش: لطفا" روند کلی تغییرات را  بیشتر و بهتر تشریح کنید ؛ بفرمایین ؛که تو اون 100 روز چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ پاسخ : نتیجه  کلی هایفوتراپی به طور خلاصه : سفت شدن پوست هستش؛ یعنی پوست شل و آویزان شروع به سفت شدن و جمع شدن می کند؛ توجه بفرمایید  که قراره پوست آویزان ؛جمع بشه و  بره بالا ؛ خب،به نظر شما ،تو روند لیفتینگ پوست صورت و گردن با روش هایفوتراپی؛ کجاست که زودتر از بقیه جاها ،تغییراتش قابل دیدن هست؟  لطفا" یه مقدار فکر کنید.  ...........خب ؛ جواب:اولین تغییرات ناشی از لیفتینگ بدون جراحی پوست صورت، در ناحیه یک سوم فوقانی صورت ،یعنی محدوده  چشم ها و پیشانی ،قابل مشاهده می باشد؛ چرا؟؟؟ چون که پیشانی بالاترین نقطه صورت هستش،... (دیگه بالاتر که نمیشه بره!!....افتاد...!   )یعنی منطقه پیشانی به عنوان نقطه آغازین لیفت قابل مشاهده پوست صورت، مطرح  می باشد .  یک مثال: در مواردی که فرد متقاضی هایفوتراپی ؛ درخواست بالا بردن ابروها را داشته باشد، بلافاصله پس از پایان کار ؛ شاهد  بازتر شدن چشم ها و افزایش فاصله بین پلک های بالا و پایین خواهیم بود . این گفته ها بدین معنی است کهآخرین جایی که لیفت پوست اون ناحیه به چشم خواهد آمد؛  گردن هستش ، چون باید پوست نواحی پیشانی؛ گونه ها،  لپ ها ،آرواره و فک ؛ همه این نقاط بالا بروند تا دست آخر ،پوست ناحیه گردن (البته با کمک لیفت نقاط بالاتر) ،وضعیت بهتری نسبت به قبل پیدا بکنه ، در واقع روند لیفت پوست با روش غیر جراحی، برعکس بالا بردن کرکره هستش؛  جمع شدن پوست از پیشانی به سمت گردن، و آرام آرام رخ میدهد،به همین دلیل گفتم 10 ماه نیاز هست،تا کار نهایی بشه.

هایفوتراپی

پرسش: من دچار هایپوتیروئیدی (کم کاری تیروئید) هستم آیا این بیماری هایپوتیروئیدی با هایفوتراپی منافاتی دارد ؟  آیا ناسازگاری بین اینها مطرح است یا خیر؟  پاسخ : مسلما" هایفوتراپی برای شما،منعی ندارد ، اما چون در کم کاری تیروئید همه چیز به کندی و آرامی پیش می رود  و از سوی دیگر ما در هایفوتراپی ، تخریب زیر پوستی ایجاد میکنیم ،و این تخریب نیازمند بازسازی است، و قاعدتا" روند بازسازی و بروز نتایج ، در افراد هاپوتیروئیدی به خوبی افراد نرمال ،انجام نمیشود. بنابراین، در صورت عدم بروز نتایج عالی باید بپذیرید که اشکال مربوط به بدن( و سیستم داخلی/غدد) خود شما است .در خاتمه ،من برای شما ترماژ سی-پی-تی را پیشنهاد میکنم که کاملا" غبر تهاجمی است.و نتایج آن هم سریعتر بروز میکندبرای مطالعه بیشتر در مورد ترماژ سی پی تی این لینک را کلیک کنید.

پرسش: راستش من یه برنامه (...)در پیش دارم که دوست  دارم پوست صورتم را ظرف همین هفته لیفت کنم و خیلی هم سریع به نتیجه برسم(البته هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم غیر جراحی باشه )؛ اما با توجه به توضیحات شما،در مورد صبوری برای جوابدهی اولیه طی 100 روز ؛ و انتظار چندین ماهه، دیگه برای کامل شدن  جوابدهی هایفوتراپی ؛ متوجه شدم هایفوتراپی گزینه خوبی برای من نیست؛  آیا روش دیگه ای برای لیفتینگ صورت هست، که هم غیر جراحی باشه و هم سریعا" به نتیجه برسم؟ مشکل من زمان هستش چون کار خیر در پیش دارم؛امیداورم متوجه شرایط من باشین؟ ؟ پاسخ: خوشبختانه،  بله  ؛ روش ترماژ سی پی تی به خوبی میتواند  توقع شما بر آورده کند،  برای مطالعه بیشتر لینک مقابل را کلیک کنید : سریع ترین روش غیر جراحی لیفتینگ پوست     ضمنا" من از طرف خودم و کلیه پرسنل مرکز جوانسازی پرستیژ ؛بابت این امر خیر ، به شما تبریک میگم خوشبختی و کامروایی روزافزون برای شما آرزو میکنم . 

لیفتینگ با ترماژ 

کس زیر مربوط به خانمی، حول و حوش 70 سالگی  است که دچار شل شدگی شدید پوست صورت،و عوارض ناشی  از تحلیل رفتن لثه پس  از کشیدن دندانها بودند ،عکس بعد ،2 ماه پس از انجام ترماژ سی پی تی

 CPTترماژ

پرسش: هزینه یک جلسه هایفوتراپی کامل صورت و گردن؛ حدودا" چقدر است؟  پاسخ : به منظور پوشش دادن درخواست همه متقاضیا ن هایفوتراپی ؛مرکز جوانسازی پرستیژ؛ مجهز به 3 مدل دستگاه هایفوتراپی میباشد.هزینه تقریبی انجام هایفوتراپی با دستگاه اصلی مرکز جوانسازی پرستیژ(برند معتبر) حدود 4-3 میلیون تومان است. وهزینه کار هایفوتراپی با دستگاهی که کپی می باشد حدود 1/5-1 میلیون تومان می باشد .

چرا در مرکزجوانسازی پرستیژ ؛ هایفوتراپی هزینه ثابت ویکسان  برای تمامی افراد ندارد ؟ پاسخ : آیا شرایط پوست افراد ،میزان شل شدگی و افتادگی پوست عمق خط خنده و چروک خای همه افراد یکسان است ،تا هزینه همه افراد، یکسان باشد؟ !! در واقع تعداد رگبارهایی که زیر پوست شما شلیک میشوند مهمترین معیار تعیین کننده  هزینه ؛میباشند . چون افراد شرایط پوستی کاملا" متفاوتی با هم دارند. لذا برای برخی افراد مسن (از 55 سالگی به بالا) و نیز کسانیکه که شل شدگی وافتادگی جدی دارند چه بسا هایفوتراپی به تنهایی راهگشا نباشد . لذا مطمئن باشید، قبل از ویزیت و ارزیابی وضعیت پوست فرد نمیتوان قضاوت علمی و درستی در مورد اقدام درمانی مناسب  برای پوست افراد داشت.  شک نداشته باشید که هایفوتراپی؛ یک کار کاملا" سفارشی است و هزینه آن تابع شرایط پوست شما و نیز انتظارات میباشد.

هایفوتراپی

  معیار های اصلی تعیین کننده  قیمت و هزینه عبارتند از :  یکم  : هزینه نسبت مستقیم داره با تعداد رگبارهایی است که زیر پوست شما شلیک می شوند.(در مورد هایفوتراپی ؛ لفظ شات چندان صحیح نیست)  دوم  :تنوع فرکانس و انواع کارتریج های به کار رفته در کیفیت کار هایفوتراپی  بسیار مهم هستند (دستگاه موجود در کلینیک پرستیژ مطابق آخرین تکنولوژی روز دنیا دارای  کارتریج هایی می باشد که با سه فرکانس متفاوت 4 مگاهرتز ، 7مگاهرتز، و 10 مگاهرتز  کار می کند ) البته  به دلیل های-تچ (.high tech ) بودن  تکنولوژی  10 مگاهرتزی ؛ قاعدتا"  هزینه و قیمت تمام شده بالاتری برای استفاده کننده  در بر خواهد داشت ،به همین دلیل اکثریت خریداران سراغ دستگاه های  فاقد  تکنولوژی و کارتریج10 مگاهرتزی  ؛ می روند، و دستگاه  ارزان قیمت تهیه کنند؛ تا در مقابل درخواست متقاضیان هایفوتراپی ؛کم نیاورند و بگویند :ما هم  دستگاه هایفو داریم!!!   ....!!!     لذا اختلاف قیمت ها به کامل یا ناقص بودن تکنولوژی دستگاه هایفوتراپی مربوط است . و اگر جایی  قبل از ارزیابی و  ویزیت بیمار توسط پزشک هزینه هایفوتراپی را اعلام میکنند به این دلیل این است که  چون دستگاه هایفوتراپی با  تکنولوژی نازل ؛در اون مراکز نصب شده  ؛برای جذب مشتری ؛ چاره ای ندارند جز اینکه با قیمت پایین تر ؛ناقص بودن دستگاه خود را؛را اینگونه  پوشش دهند. دلیل این مدعا ورود مدل های خانگی به بازار است که در تصویر بالا یک نمونه (Alice  )  از آنها را میتوانید مشاهده کنید ; که هم کارتریج 4 مگاهرتزی داره و هم 7 مگاهرتزی،     واما !!!  اگر شما عشق تخفیف و یا طالب پایین ترین قیمت هستید مطمئن باشید ؛ که باید قید کیفیت کار را بزنید. لذا قبل از اینکه به همه جا زنگ بزنید که کمترین قیمت را پیدا کنید،بهتر است بدانید که امکانات و توانایی تکنولوژیک همه دستگاه ها یکسان نیستند و شک نکنید؛ ارزان ترین قیمت مربوط به دستگاه های خانگی (مثل نمونه بالا) است ؛متاسفانه داریم همچین دستگاهی که یک کابینت خیلی گنده زیر دستگاه گذاشته شده تا ظاهر دستگاه گول زننده شود.  پس اگر هزینه کمتری پرداخت کردید؛ احساس برنده  شدن نکنید ؛ چون نتیجه کار با دستگاه مرغوب کجا ؛  ونتیجه کار با همچین  اسباب بازی هایی کجا؟؟؟

 پرسش:آیا بعد از هایفوتراپی دیگه نیازی به تزریق بوتاکس نیست؟ پاسخ: ماهیت عملکرد هایفوتراپی در جوانسازی پوست بامکانیسم عملکرد بوتاکس کاملا" متفاوت است ؛هایفوتراپی باعث تخریب زیر جلدی پوست میشود که بدن شما اجبارا" در صدد ترمیم برمیاد که این بازسازی منجر به جوانسازی(پوست) میشه؛ اما کار دیسپورت (بوتاکس) فلج کردن عضله هستش، در واقع با تزریق دیسپورت(بوتاکس) پوست جوانسازی نمیشود  بلکه  ؛یعد از فلج شدن موقتی عضله؛ پوست صاف میشود.چرا که  از فشار انقباض عضله برای چروک کردن پوست نواحی مجاور با ماهیچه های فلج شده (موقتا")خلاص شده است.

پرسش: من قبلا" برای خط خنده و چروک های صورتم ؛ ژل پاژ تزریق کردم ؛آیا میتونم هایفوتراپی بکنم؟ پاسخ : حتما" تا به حال کلی دردسر از دست این  ژل کشیده اید لذا ما را در مصیبت وارده به شما از بابت تزریق پاژ شریک غم خود بدانید.  اصولا" هر نوع پرکننده/فیلر (اعم از چربی و یا انواع ژلهای دیگر) برای انجام هایفوتراپی استاندارد  ممانعت ایجاد میکنند. چرا که در صورت استفاده از پرکننده امکان دسترسی امواج هایفو به  فاشیای عضلات ( SMAS)   از بین میرود و به همین دلیل، برای پوستهایی که واجد ژل پاژ هستند ، هایفوتراپی انجام نشود خیلی بهتر است.

پرسش:تبلیغاتی که  دیگران در مورد تک جلسه بودن هایفوتراپی - فقط در یک جلسه  میکنند با نوشته های سایت شما  هم زمین تا آسمون متفاوته، میشه بگین چرا؟  پاسخخودتون که میگین تبلیغات !!!!  مسلما" صداقت خیلی بهتر از فریبکاری است ؛اون وعده ها ، تبلیغات کاذب و خالی بندی هستند، وقتیکه هنوز متقاضی هایفوتراپی (مثلا" 33ساله یا 70 ساله)توسط پزشک مورد ویزیت و ارزیابی قرار نگرفته ؛چطور میشه با توزیع تراکت و یا در فضای مجازی ، وعده داد، که پوست  هر دوی این رده سنی فقط در یک جلسه لیفت میشه!!؟ ؛ آیا این گفتار بر بی تجربگی و خامی سخن گوینده دلالت میکند یا  اینکارها؛  از جمله شگردهای جلب مشتری است،  قضاوت با خود شما .  معمولا" همچین بلوف زدن هایی از سوی کسانی اجرایی میشود که پزشک نیستند ولی چون عقده حقارت، ای کاش پزشک می شدم ، دارند سعی میکنند با راه انداحتن یک مکان؛ ادای دکترها را درآورند ؛ لذا به گنده گویی و غلو پناه میبرند تا جلب مشتری کنند. چراکه فریبکاری و"بازاریابی  با چنین شگردهایی خجالت آوری،در خور شان یک پزشک نیست.  واما  مبنای اظهار نظر اینجانب از یک سو اسناد ،متون ،مقالات و کتب  معتبر علمی است و از دیگر سو ، نتایج و تجاربی است که ظرف4 سال گذشته(از سال 92 ) شخصا"  در مورد هایفوتراپی کسب کرده ام ،و بد نیست متذکر شوم که لیفتینگ پوست صورت با روش غیرجراحی هم ، فقط و فقط ،منحصر به هایفوتراپی نیست.  بلکه پس از ارزیابی دقیق وضعیت پوست فرد متقاضی توسط پزشک ، میتوان برنامه پی برد کدام راهکارها برای متقاضی مناسب ترین روش میباشد. در مجموع ،خالی بندی و شگردهای بازاریابی عوام فریبانه شاید در کوتاه مدت جواب بدهند اما در بلند مدت مایه دردسر خواهند شد . حالا اگر شما تبلیغات تک جلسه ای بودن ، را دیده اید ؛ اما برای ما خبر آوردند که در شهرستان فلان ....مشهور تو سایتش ... نوشته: هایفوتراپی معجزه قرن!!!! ، اولش که باورمون نشد بعد که طرف اصرار کرد تو اینترنت سرچ کردیم و دیدم ، آره همچین ادعایی هم شده :شما میتوانید تصویر این سوتی ها ،را در زیر مشاهده بفرماییدهایفوتراپیهایفوتراپی معجزه قرن!!!  هایفوتراپیبد نیست به یک نکته در مورد بحث یک جلسه ( یا تک جلسه) ای بودن اشاره شود که : ممکنه اون بنده خدایی که ادعای تک جلسه ای بودن هایفوتراپی را مطرح کرده ، به مقدار لازم  وقت صرف نداشته تا در مورد نتایج هایفوتراپی ، بررسی و مطالعه کافی کرده باشد و هم فروشندگان (حرفه ای که قصد غالب کردن دستگاه خودشون به مراکز یا پزشکان دارند )  آنچنان مخ ایشان  را زده باشند  که اون بنده خدا هم ،طوطی وار  وعده های آنچنانی را تکرار کرده است  ، این بنده خداها تا ملتفت بشوند در چه دامی افتاده اند ، همه چک ها (ی اون فروشنده حرفه ای و زرنگ) را پاس کرده اند و تازه باید جوابگوی خلایقی باشند که تو دام تک جلسه بودن افتاده اند. و کلی شاکی که پس چرا با یک جلسه من حوری و پری نشدم!!!! .       نگرانی جدی از اینه که ؛ اون بلایی که برخی تاجر مسلک ها  ؛بر سر "  پی-آر-پی " و "  کرایولیپولیز " آوردند؛ برای  هایفوتراپی هم اتفاق بیافته

پرسش:هایفوتراپی به منظور لیفت پوست صورت برای کدام تیپ پوستی ممنوع است ؟ پاسخ:خوشبختانه،همه تیپ های پوستی( از روشن و بلوند تا سبزه و تیره) را می توان(بدون هیچ محدودیت و  عارضه ای)هایفوتراپی نمود.(بر خلاف لیزر)  

پرسش:آیا همه افراد بدون استثنا میتوانند هایفوتراپی شوند؟  ؟ پاسخ :خیر،بهتره که برای افراد ذیل هایفوتراپی انجام نشود: 1: داشتن زخم تازه روی پوست ناحیه مورد درمان / 2: بچه ها / 3: زنان باردار  /4: عفونت هرپسی فعال(تبخال) در ناحیه مورد درمان  /5:صرع  /6:دیابتی ها  /7: پروتز فلزی داخلی یا استنت قلبی  /8: اختلال سیستمیک ویا اختلالات ترمیم زخم  / 9: اختلال اتو ایمیون 10: اختلالات هورمونی تیرویید

پرسش:نظر شما در مورد استفاده از داروهای خوراکی ضد درد و مسکن  خوراکی مثل ژلوفن ؛مفنامیک اسید و... یا ترامادول؛ قبل از هایفوتراپی چیست؟                            پاسخ: مطمئن باشید استفاده خودسرانه  از این نوع دارو ها کاری 100% غلط است ،و بعید است که ؛هیچ پزشک مجربی، همچین موردی را توصیه کند ،اتفاقا تمام امید ما، بروز هر چه بیشتر " فرایند التهاب" در زیر پوست است.به این دلیل که ؛التهاب نقش فراخوان اولیه ؛برای شروع ترمیم و بازسازی ؛دارد ، لذا ما بایستی ، بیشترین  استقبال را از بروز پدیده التهاب ناشی از هایفوتراپی داشته باشیم ،نه اینکه با اسفاده از چنین داروهایی ، مانع بروز "  فرایند التهاب  " شویم چرا که هر چقدر فرآیند التهاب بیشتر و شدیدتر باشد؛شروع  و تداوم فرآیند ترمیم هم قوی تر خواهد بود.  خیلی بعیده که پزشکی  حاضر شود با تجویز داروهای ضد دردی که ؛ ضد التهاب هم هستند( با مهار  کردن مسیر سنتز پروستاگلندین ها/ اسید آراشیدونیک) موجب سرکوب  فرآیندهای التهابی شود!!   !!!       تمام هدف ما ایجاد یک تخریب هدفمند زیر پوست است ،تا پس از بروز فرآیندهای التهابی مختلف ؛ بدن برای بازسازی نقاط تخریب شده ؛بسیج شود ،حال اگر مسکن ضدرد/ضدالتهاب تجویز شود ،خود شما بفرمایید نتیجه این ؛ آب الک کردن، چه خواهد بود؟؟   از سوی دیگر؛ استفاده از داروی ترامادول(شبه مخدر)با اون همه عوارض متعدد و غیر قابل کنترل هم از اون سوتی ها است که .....؛توصیه میکنیم با جستجوی کلمه "ترامادول" در گوگل خودتان مستقیما" ؛در مورد عوارض ناخواسته ترامادول؛ مشکلات و معضلات غیر قابل انکار مصرف ترامادول؛ مطالعه بفرمایید؛شاید هم این افراد بگویند :نه با با با یک دفعه چیزی نمیشه !!! که اتفاقا"و متاسفانه گزارشات متعدد در مورد اتفاقات ناخواسته ؛ با همون اولین مرتبه مصرف ترامادول؛موجود می باشد .باباجون ؛سلامتی مردم که بازیچه نیست،از ما گفتن ،خود دانید.!!! با این سوتی دادن ها  .....پس از مدتی مردم خواهند شنید که فلانی هایفوتراپی کرده ولی هیچ تغییری نکرده...؛  بازهم میگم:  خدا نکنه؛ اون بلایی که برخی تجار ؛بر سر "  پی-آر-پی " و "  کرایولیپولیز " آوردند؛ در مورد  هایفوتراپی هم اتفاق بیفته "  !!!

 پرسش: من خانمی 46 ساله هستم....بنا به توصیه یک خانم دکتر لیزر هایفو کردم؛ پوست صورتم خط خط سوخته.....لطفا"  من راراهنمایی کنید؟  پاسخ : به منظور درک بهتر از مشکلی که شرح داده اید ؛ لطف کنید عکس واضح (ولی با حجم کم) از مشکلی که در پوست صورتتون بروز کرده  برای ما ایمیل کنید تا بهتر متوجه منظور شما از : خط خط سوخته ؛ بشویم  ؛ چرا که کارکرد هایفو ؛ نقطه نقطه ای است نه خط خط؛ ،مسلما" هر کمکی که از ما بربیاد دریغ نخواهیم کرد . اما چند نکته قابل ذکر هستند :      اولین نکته: لیزر با هایفو فرق داره لیزر از جنس نور هستش و هایفو از جنس صدا ؛    نکته دوم: آیا مطمئن هستید اون کاری که انجام شده  لیزر نبوده؟   نکته سوم: اصولا" کارهای  پزشکی ممکنه یه جاهایی با درد ؛زخم ؛ ویا یک سری مسائل؛ همراه  شوند ، توصیه ما اینه که تو همچین شرایطی شکیبایی  و خونسردی خود را حفظ کنید و اجازه ندهید روحیه شما ؛ خدای نکرده خراب بشه        نکته چهارم : به پزشک خود همچنان اعتماد داشته باشیدمطمئنا" ایشان  برای کنترل و بهبودی عارضه مورد اشاره  ؛حداکثر تلاش خود را خواهند کرد. نکته خودمونی : هرچند تقریبی جواب این سوال رو میدونم؛  اما : آیا از خودت پرسیدی چرا ، برا هایفوتراپی رفتی یه جای دیگه !!اما  اما به اینجا که رسیدی ؛ از ما سراغ گرفتی؟؟
هایفو
 
پرسش: من با  تهران زیاد آشنا نیستم ؛  میخوام برای لیفت پوست بدون عمل جراحی  به شما مراجعه کنم  ممکنه شماره تماس و آدرس دقیق مرکز جوانسازی پرستیژ را بهم بگین؟ پاسخ : بله ، منتها در قسمت تماس با ما  و پایین همه صفجات وب سایت ما نقشه و این اطلاعات موجود هستند میتوانستید آنها را کلیک کنید  تا به صفحه
مربوطه ارجاع شوید
مرکز جوانسازی پرستیژ
 
کاش نحوه کارکرد هایفو  در عمق پوست را به صورت فیلم  ویدئویی  به نمایش میگذاشتید: پاسخ: خوشبختانه بارگذاری این فیلم ها در یوتیوب و آپارات  انجام شده و شما می توانید برای درک بهتر چگونگی عملکرد  انرژی امواج هایفو، در عمق پوست با کلیک کردن لینک فیلم های یوتیوب  و   آپارات؛ روند هایفوتراپی را مشاهده بفرمائید.
  با کلیک بر لینکهای مقابل  : هایفوتراپی-یوتیوب  /  هایفوتراپی - آپارات   می توانید نحوه کارکرد هایفوتراپی بر روی ژل شفاف را مشاهده نمایید.

از آنجا که هایفوتراپی تکنولوژی کاملا" جدیدی برای جوانسازی سفت شدن و لیفتینگ پوست (بدون جراحی) است سعی شد تا، علاوه بر بیان  ساده و روان مطالب تئوری و نیز دانش این تکنولوژی؛  تمامی گفته ها و ؛نوشته های ارائه شده را ؛ بر مبنای تجارب شخصی  کسب شده (ظرف 4 سال گذشته) عرضه کنم ؛چرا که هر اظهارنظری در مورد هایفوتراپی؛ از سوی هر کسی که تجربه انجام هایفوتراپی نداشته است، ره به خطا خواهد برد. دلیل این گفته آن است که در جلسات  مشاوره هایفوتراپی ،به این مهم پی بردم ، که لازم است اطلاعات تخیلی و انتزاعی ؛ارائه شده توسط  افراد هر چند مشهور، به متقاضیان هایفوتراپی را به نوعی اصلاح  کرد تا این تکنولوژی بسیار جدید و موثر ؛به خوبی معرفی شود . نکات قابل توجه: ورود تکنولوژی هایفوتراپی به قلمرو پوست و زیبایی  آنقدر کوتاه مدت است که ؛ هنوز کتاب های درسی و یا سرفصل های ارائه شده برای مقاطع و رشته های مختلف پزشکی  (به خصوص در ایران) ،فرصت پرداختن به آن را پیدا نکرده اند(در واقع کتب درسی گورستان و آرشیو -اطلاعات و تجارب کسب شده قبلی هستند و متاسفانه در یافتن دانش و اطلاعات  نوین و جدید؛ کمکی به ما نمی توانند بکنند )چرا که کتب درسی به عنوان منابع قابل قسم خوردن ؛  همیشه به تکنولوژی های جدید با احتیاط ؛نگاه میکنند ،و زمانیکه همگان  متوجه زیر و بم ، و چند و چون قضیه شدند ؛تازه آن موقع است که نتایح تجارب کسب شده  ، سر از کتاب های درسی در می آورند.لذا  رفرنس ها و منابع دانشگاهی همیشه از دانش و تکنولوژی روز بسیار عقب تر هستند!!!  درواقع چیزی به عنوان سند ، وارد کتب درسی نمی شود مگر آن  که نو بودن آن در شرف انقضا باشد ،. این بدان معنی است که هنوز هیچ پزشکی در ایران  در زمینه هایفوتراپی آموزش کلاسیک دانشگاهی ندیده است(هیچ کس)  ، و آنچه که در این میان ملاک و شاخص می باشد تجربه پزشک کاربر مبتنی بر دانش علوم پایه ایشان و نیز آموزشهای ارائه شده توسط شرکت های سازنده و یا فروشندگان!!!  دستگاه های هایفوتراپی می باشد .2: نکته مهم دیگر اینکه ؛ تکیه کردن بر گفته ها و اطلاعاتی که توسط فروشندگان میهنی و حتی کپی کنندگان آسیایی (که هدفی جز فروش بیشتر ندارند) اشتباه فاحشی است که قطعا" گریانگیر کاربران دستگاه های هایفو (تولید کننده فاقد تیم تحقیقاتی ) خواهد شد

پرسش: در مشاوره با ....؛ به ما گفتند که :اگر  بلافاصله پس از هایفوتراپی کردن یه طرف صورت؛  از روی تخت بلند شوید وبا استفاده از آینه دو طرف صورت را مقایسه کنید ؛متوجه نتایج هایوتراپی خواهید شد!   اما ! شما بروز نتایج قابل رویت را به چندین هفته بعد و حتی چند ماه بعد موکول کرده اید ؛این تفاوت! مربوط به چیست ؟ پاسخ: آنچه بلافاصله پس از هایفوتراپی دیده می شود،فقط و فقط ورم و التهاب ساده و اولیه است و نه نتیجه!!!این ورم و التهاب  اگرچه متاثر از هایفوتراپی است  و چه بسا باعث ؛متفاوت به نظر رسیدن ظاهر پوست صورت شود ،اما ؛ با نتایج هایفوتراپی ابدا"  یکسان نیست ، در واقع آنچه بلافصله بعد از انجام هایفوتراپی ،دیده می شود ،عبارتست از واکنش التهابی -اولیه ای پوست صورت ؛پس از ایجاد تخریب و آسیب های  کنترل شده (درعمق پوست ).  مطمئن باشید ، پدیده ورم پوست صورت  اگرچه شروع یک اقدام پزشکی است؛  اما زودگذر است ، که اتفاقا" پس از 72 ساعت ،فروکش خواهد کرد،   و حالا حالا ها کو ! تا ؛بروز نتایج  هایفوتراپی؛ در واقع این حالت،  پیش درآمدی است ، دال برشروع اثرات هایفوتراپی . بدون هر گونه تردیدی هایفوتراپی مدتها زمان نیاز دارد تا جوانسازی  لایه های زیر جلدی توسط بدن خود شما تکمیل شود . به هر حال اگر قرار است اطمینان مراجعین را جلب کنیم نبایستی با عوام فریبی سعی بر اقناع کاذب ایشان نماییم....   ایکاش روزگاری بیاید؛ که همگان راست گویی پیشه نمائیم.

بد نیست به  دعای داریوش کبیر در مورد ایران (البته با ویرایش مناسب وضع امروز)اشاره کنیم:    پروردگارا ؛ ایران را از دشمن ؛ از قحطی و دروغ در امان بدار. 

هایفوتراپی

” مرکز جوانسازی پرستیژ:خدمات سرپایی پوست و مو “